
Weekend z PLK. Wraca Michał Chyliński, lider z Torunia zagra nad morzem
Tylko Anwil Włocławek zagra w ten weekend u siebie. Enea Astoria Bydgoszcz już z Michałem Chylińskim zmierzy się już w piątek z Polpharmą w Starogardzie. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Polski Cukier Toruń zagra na wyjeździe z Treflem Sopot. Mecze dwóch naszych drużyn obejrzymy w telewizji!
O MECZACH NASZYCH DRUŻYN NA KOLEJNYCH STRONACH >>>

Polpharma Starogard - Enea Astoria Bydgoszcz, piątek, godz. 20.00
Weekend z Energa Basket Ligą w regionie otworzy już dziś Enea Astoria Bydgoszcz. Beniaminek na razie wszystkie trzy zwycięstwa odniósł na wyjazdach i w piątek ma spore szanse, aby ten bilans jeszcze poprawić. Na razie z bilansem 3-6 ulokował się w dole tabeli, ale jest ciasno i ma tylko dwa zwycięstwa mniej niż siódmy zespół w tabeli.
Do składu wraca Michał Chyliński i to jest rewelacyjna wiadomość dla trenera Artura Gronka. Pod nieobecność kapitana zespołu Asta była w dużym stopniu uzależniona od strzeleckiej dyspozycji Krisa Clyburna. Amerykanin nie zawodzi, ale debiutując w Europie nie jest jeszcze gotowy do roli lidera w każdym meczu.
Chyliński w tym sezonie zagrał tylko w dwóch meczach, w których rzucił 34 punkty. Potem pauzował, a drużyna bez niego wygrała tylko dwa z siedmiu meczów.
W Starogardzie szanse wydają się być wyrównane. Polpharma zamyka tabelę, ale właśnie przed tygodniem odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, efektownie ogrywając Legię na wyjeździe.
Były zespół trenera Gronka gra bardzo szybką i dynamiczną koszykówkę. Astoria musi pilnować zwłaszcza dwóch strzelców: Jonathan Williams i Kamau Stokes w sumie zdobywają prawie 40 punktów w każdym meczu przy bardzo wysokiej skuteczności z dystansu.
O MECZACH ANWILU I POLSKIEGO CUKRU >>>

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza, sobota, godz. 16.00
Anwil Włocławek wraca na właściwe tory, w tym stwierdzeniu ryzyko jest już coraz mniejsze. Od wstydliwej porażki z HydroTruckiem Radom trener Igor Milicić pozbierał drużynę, czego wyrazem były zwycięstwa w Turcji i w lidze ze Śląskiem.
- To wciąż początek sezonu, zawodnicy się poznają, a nasz system gry nie jest prosty. Wiem, że ten kierunek daje odpowiedni wynik. Trzeba cierpliwości - podkreśla Milicić.
W sobotę Anwil podejmie MKS i będzie zdecydowanym faworytem. Goście dobrze rozpoczęli sezon, ale do Włocławka przyjadą po dwóch kolejnych porażkach. W składzie mają dwie gwiazdy PLK: Dominic Artis to najlepszy strzelec ligi (23,9 pkt), choć ostatnio nie grał z powodu kontuzji, a Robert Johnson (19 pkt, 7,1 zb., i 5,6 as) kilka razy w tym sezonie ocierał się o triple-double.
MKS przyjedzie do Włocławka bez Tavariusa Shine'a oraz Evariste Shonganyi, z którymi rozwiązano kontrakty.
NA KOLEJNEJ STRONIE - POLSKI CUKIER NAD MORZEM >>>

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń, sobota, godz. 17.30
Jednym z najciekawszych meczów kolejki powinno być starcie Trefla Sopot z Polskim Cukrem. Torunianie przegrywają w Lidze Mistrzów, ale w PLK są niczym walec: dziewięć zwycięstw w dziesięciu meczach. Co na to Trefl?
Sopocianie to jedna z rewelacji pierwszej części sezonu. Pod wodzą młodego trenera Marcina Stefańskiego wygrali siedem z ośmiu pierwszych meczów, ale ostatnio maszyna się zacięła. Wysokie porażki ze Startem Lublin i Stalą Ostrów nieco ostudziły nastroje nad morzem.
Co nie znaczy, że lidera czeka łatwe zadanie. Trefl ma czym straszyć. Na obwodzie zmierzą się czołowi rozgrywający PLK Carlos Medlock i Chris Wright, dużym wyzwaniem będzie strefa pod koszem. Tam gospodarze mają świetnych w tym sezonie Pawła Leończyka i Nanę Foullanda.
Do drużyny Sebastiana Machowskiego powoli wracają kontuzjowani gracze. We wtorek zagrał już Jakub Schenk, lada dzień do rotacji dołączy Damian Kulig. W przyszłym tygodniu ma już normalnie trenować i będzie szykowany na mecz z Manresą w Lidze Mistrzów 11 grudnia.
PLAN TRANSMISJI TELEWIZYJNYCH W WEEKEND >>>
PLAN TRANSMISJI TELEWIZYJNYCH Z 10 KOLEJKI >>>