https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcborskie Liceum Ogólnokształcące im. Korczaka to najlepsza szkoła w powiecie sępoleńskim

archiwum
"Perspektyw" opublikowały kolejny ranking szkół ponadgimnazjlanych.
"Perspektyw" opublikowały kolejny ranking szkół ponadgimnazjlanych. archiwum
Więcborskie Liceum Ogólnokształcące im. Korczaka to najlepsza szkoła w powiecie sępoleńskim. Wynika tak z najnowszego rankingu miesięcznika i portalu edukacyjnego "Perpektywy".

Po raz kolejny licea i technika z całej Polski zostały poddane ocenie za wyniki uzyskane przez ich uczniów z poprzednim roku szkolnym. Sprawdziliśmy, jak w rankingu "Perpsektyw" poradziły sobie szkoły z powiatu sępoleńskiego.

Najlepiej wypadło więcborskie LO im. J. Korczaka. W rankingu na najlepsze licea w województwie kujawsko-pomorskim zajęło ono 37. miejsce (rok temu było na 27. miejscu). Jest to jedyna szkoła z powiatu sępoleńskiego w pierwszej 50-tce tego rankingu. Znalazły się w nim jeszcze tylko dwie sąsiednie szkoły z Tucholi - na 40. miejscu LO z Tucholskiej Szkoły Realnej i na 43. LO im. Nowodworskiego.

Więcej wiadomości z Sępólna na www.pomorska.pl/sepolno.

Najlepszym liceum w województwie kujawsko-pomorskim zostało Liceum Akademickie UMK z Torunia. Za nim w województwie uplasowały się VI LO im. Śniadeckich z Bydgoszczy i Katolickie LO Księży Pallotynów z Chełmna.
Wśród techników sępoleńskie szkoły poprawiły się w porównaniu z zeszłym rankingiem, w którym żadna nie zakwalifikowała się do pierwszej 50-tki. Tym razem są dwie. Na 37. miejscu sklasyfikowano Technikum z ZSP z Sępólna, a oczko niżej Technikum z Centrum Edukacyjnego w Więcborku.
W rankingu znalazły się trzy szkoły z Tucholi, w tym wysoko na ósmym miejscu Technikum Leśne. Zwyciężyło Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP z Bydgoszczy, przed Technikum w ZS Elektrycznych z Włocławka i Technikum w ZS Chemicznych w Bydgoszczy.

Jakie były kryteria oceny liceów i techników? Ustaliła je kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, a złożona była z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Na ocenę poszczególnych szkół składały się sukcesy w olimpiadach, wyniki z matury (przedmioty obowiązkowe i dodatkowe), a w przypadku techników także wyniki z egzaminów zawodowych.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska