Wielki sukces! Delecta Bydgoszcz wygrała w Gdańsku i jest w półfinale PlusLigi

(STYK)
Delecta Bydgoszcz awansowała do najlepszej czwórki PlusLigi. To największy w historii sukces drużyny prowadzonej obecnie przez Piotra Makowskiego. Andrzej Muszyński

Delecta pewnie wygrała ćwierćfinałową rywalizację z Lotostem Treflem. Podopieczni Piotra Makowskiego, by awansować do półfinału rozgrywek PlusLigi musieli odnieść trzy zwycięstwa nad gdańszczanami. Udało im się to najszybciej, jak było to możliwe. Najpierw wygrali dwa mecze w Łuczniczce, a dziś zwyciężyli w spotkaniu wyjazdowym.

Delecta Bydgoszcz - zdjęcia, wideo, relacje, wywiady, zapowiedzi
Dziś w pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Później nasza drużyna, po błędach w ataku Kamińskiego, wysforowała się na dwupunktowe prowadzenie i nie oddała go do końca.

Także w secie drugim bydgoszczanie szybko zbudowali sobie przewagę (8:5), by następnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Podobny przebieg miała trzecia partia, choć nieco więcej emocji było w końcówce.

W półfinałowej rywalizacji, także do trzech zwycięstw, Delecta zmierzy się ze zwycięzcą pary Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów.

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 0:3 (20:25, 18:25, 22:25)
LOTOS: Szczurek, Kamiński, Kaźmierczak, Gawryszewski, Żaliński, Mika, Rusek (libero) oraz Stępień, Pietruczuk, Mikołajczak, Hietanen, Kaczmarek
DELECTA: Konarski, Masny, Wrona, Wieczorek, Wika, Antiga, Dębiec (libero) oraz Lipiński,

Lotos Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz (zapis relacji na żywo)

Szersza relacja w czwartkowej "Gazecie Pomorskiej".