
Co się dzieje, gdy nie wietrzymy mieszkania?
Wietrzenie mieszkania ma wiele zalet dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jest niezbędne, aby zachować dobrą cyrkulację powietrza w domu. Wietrzenie chroni też przed wirusami i bakteriami, które mają trudniejsze warunki do rozwoju. Niedobór świeżego powietrza działa bardzo negatywnie na organizm - pogarsza jakość snu, osłabia koncentrację, powoduje częstsze bóle głowy i ogólne złe samopoczucie.
Wietrząc mieszkanie regularnie pozbawiamy się także rozmaitych substancji chemicznych, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie i kondycję, takich jak środki czystości, kosmetyki czy sprzęty, które są ich źródłem. W niewietrzonym mieszkaniu mogą się gromadzić szkodliwe gazy, takie jak dwutlenek węgla czy freon. Może to poskutkować problemami z układem oddechowym.
Niewietrzone pomieszczenia są bardziej narażone na groźne w skutkach zawilgoceni. Wilgoć bierze się ze zwykłych, codziennych czynności takich jak gotowanie, gorące prysznice i kąpiele czy suszenie prania. Wilgoć w mieszkaniu prowadzi również do rozwoju pleśni i grzybów, co jest groźne dla zdrowia. Grzyby powodują choroby układu oddechowego i nerwowego, a także skóry, przyczyniają się także do rozwoju alergii. Wietrzenie mieszkania jest niezbędne, aby do tego nie dopuścić.