MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wizz Air ma latać z Bydgoszczy w grudniu, a przetarg na promocję regionu wciąż nie został rozstrzygnięty

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
Port Lotniczy Bydgoszcz pochwalił się, że z węgierskimi liniami Wizz Air w grudniu otwiera nowe połączenie do Londynu. Tymczasem przetarg na promocję regionu w samolotach tej linii nie został jeszcze rozstrzygnięty
Port Lotniczy Bydgoszcz pochwalił się, że z węgierskimi liniami Wizz Air w grudniu otwiera nowe połączenie do Londynu. Tymczasem przetarg na promocję regionu w samolotach tej linii nie został jeszcze rozstrzygnięty Szymon Starnawski/Zdjęcie ilustracyjne
Port Lotniczy Bydgoszcz pochwalił się, że z węgierskimi liniami Wizz Air w grudniu otwiera nowe połączenie do Londynu. Tymczasem przetarg na promocję regionu w samolotach tej linii, ogłoszony przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Zobacz wideo: Przebudowa zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy

od 16 lat

Wizz Air ma zacząć latać z Portu Lotniczego Bydgoszcz na lotnisko Londyn Luton w połowie grudnia tego roku - to już oficjalna informacja. Wiadomo, że linie lotnicze otwierają takie połączenia - jednym z zabezpieczeń jest rozstrzygnięcie przetargu na promocję województwa kujawsko-pomorskiego, które w praktyce dla linii stanowi stałe i pewne dofinansowanie.

Problem polega na tym, że mimo ogłoszenia nowego połączenia obsługiwanego przez konkretnego przewoźnika, Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski jeszcze nie rozstrzygnął przetargu na promocję województwa na trasie linii Bydgoszcz-Londyn. Przetarg ogłoszono - konsorcjum z udziałem linii Wizz Air zaproponowało, jako jedyny uczestnik, kwotę 1 168 500 zł.

Na nierozstrzygnięty przetarg i konieczność przesunięcia środków na późniejszy okres zwracał uwagę podczas ostatniego posiedzenia sejmiku kujawsko-pomorskiego Paweł Adamczyk, skarbnik województwa.

- Jest to kwestia postępowania przetargowego na przewozy lotnicze. Mam nadzieję, że uda się rozstrzygnąć to postępowanie, choć są niestety pewne problemy z jednym z przewoźników, uwarunkowane nowymi przepisami w zakresie zamówień publicznych i składania oświadczeń w zakresie współpracy podmiotów gospodarczych z różnymi podmiotami, które są w tej chwili wykluczane z obrotu gospodarczego w Unii Europejskiej - stwierdził skarbnik. - Nie jest to też takie łatwe, żeby przeprowadzić to postępowanie i żeby samoloty różnych przewoźników, którzy operują na terenie Unii Europejskiej, latały.

O co konkretnie skarbnikowi chodziło, nie do końca wiadomo.

Mateusz Dul, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz, zapewnia, że zgodnie z zapowiedziami inauguracyjny lot linii Wizz Air z PLB odbędzie się 13 grudnia.

Urząd Marszałkowski też uspokaja. Olgierd Sobkowiak, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych, Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji w KPUM, wyjaśnia: - W postępowaniu, w którym ofertę złożyło konsorcjum, w skład którego wchodzi Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i WIZZ AIR Hungary Ltd., termin składania ofert upłynął 20 września, natomiast zgodnie z postanowieniami SWZ termin związania ofertą upływa 19 października, więc aktualnie nie ma mowy o żadnym opóźnieniu. Przedmiotem zamówienia jest promocja województwa kujawsko-pomorskiego, a nie świadczenie usług lotniczych. Województwo nie zawiera umów w zakresie świadczenia stałych usług transportu lotniczego. Umowy w zakresie obsługi transportu lotniczego w naszym województwie leżą w gestii Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Wizz Air to trzeci największy przewoźnik w Polsce. Każdego roku w Polsce z rejsów oferowanych przez węgierskiego przewoźnika korzysta blisko 9,5 mln pasażerów. Rejsy do Londynu Luton mają odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot zaplanowano na wtorek 13 grudnia. Rejs z Londynu rozpocznie się o godzinie 13:50, w Bydgoszczy pasażerowie wylądują o godz. 16. Lot powrotny zaplanowano na 16:35. O godzinie 18:50 samolot wyląduje w Londynie. Luton uznawane jest za największe lotnisko w siatce połączeń Wizz Air.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wizz Air ma latać z Bydgoszczy w grudniu, a przetarg na promocję regionu wciąż nie został rozstrzygnięty - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska