ANWIL SA razem z Towarzystwem Promocji Ryb, w 2020 r. ponownie zorganizował akcję pod hasłem "Pan Karp zarybia Wisłę". Tak, jak w latach poprzednich, jednym z elementów projektu jest konkurs dla dzieci z włocławskich przedszkoli i szkół podstawowych.
Do konkursowych zmagań organizatorzy zaprosili 370 przedszkoli i szkół podstawowych z 35 miejscowości położonych nad Wisłą. Przypominamy, że zadaniem konkursowym w kategorii zespołowej jest stworzenie prezentacji przedstawiającej walory przyrodnicze Wisły, natomiast w kategorii indywidulanej, wykonanie zdjęcia o tej samej tematyce.
Zgłoszenia są przyjmowane w jednej z trzech kategorii wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. Co ważne, czas na przesyłanie zgłoszeń konkursowych został wydłużony. Na prace młodych ekologów organizatorzy czekają do 16 października br.
Jury wyłoni po trzech laureatów w każdej kategorii wiekowej. Na zwycięzców czekają nagrody. Dla szkół i przedszkoli organizatorzy przewidzieli gratyfikacje finansowe w wysokości od 1 do 3 tys. zł, natomiast w kategorii indywidulanej do wygrania są nagrody rzeczowe wartości od 100 do 500 zł.
Kolejnym etapem akcji, który jest jeszcze przed nami, jest zarybianie Wisły. Odbędzie się ono 23 października, a do rzeki trafi niemal 150 tysięcy młodych sumów. W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, wydarzenie odbędzie się, niestety, bez zaangażowania dzieci, laureatów konkursu.
