https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Włocławek. "Spacerek z Przewodnikiem". Byliśmy w fabryce fajansu [zdjęcia]

W ramach "Spacerków z Przewodnikiem" dzisiaj (piątek 25 sierpnia 2017r.) chętni mogli zwiedzić fabrykę fajansu. Tradycja popularnych w kraju i na świecie „Włocławków” sięga roku 1873, kiedy spod ręki malarek wychodziły talerze, wazony, serwisy śniadaniowe zdobione w kujawskie wzory. Od 2002 r. została wznowiona produkcja dzieł sztuki z motywami kwiatowymi. Z bliska można było przyjrzeć się technologii produkcji wyrobów fajansowych, ale najciekawszą była możliwość przyjrzenia się pracy malarek zdobiących wyroby. Niektóre z nich, jak choćby naparstki, wymagają misternej pracy i ogromnej cierpliwości. Końcowy efekt widać na zdjęciach.  Info z Polski - 24 sierpnia 2017.
W ramach "Spacerków z Przewodnikiem" dzisiaj (piątek 25 sierpnia 2017r.) chętni mogli zwiedzić fabrykę fajansu. Tradycja popularnych w kraju i na świecie „Włocławków” sięga roku 1873, kiedy spod ręki malarek wychodziły talerze, wazony, serwisy śniadaniowe zdobione w kujawskie wzory. Od 2002 r. została wznowiona produkcja dzieł sztuki z motywami kwiatowymi. Z bliska można było przyjrzeć się technologii produkcji wyrobów fajansowych, ale najciekawszą była możliwość przyjrzenia się pracy malarek zdobiących wyroby. Niektóre z nich, jak choćby naparstki, wymagają misternej pracy i ogromnej cierpliwości. Końcowy efekt widać na zdjęciach. Info z Polski - 24 sierpnia 2017. Andrzej Galczak
W ramach "Spacerków z Przewodnikiem" dzisiaj (piątek 25 sierpnia 2017r.) chętni mogli zwiedzić fabrykę fajansu. Tradycja popularnych w kraju i na świecie „Włocławków” sięga roku 1873, kiedy spod ręki malarek wychodziły talerze, wazony, serwisy śniadaniowe zdobione w kujawskie wzory. Od 2002 r. została wznowiona produkcja dzieł sztuki z motywami kwiatowymi. Z bliska można było przyjrzeć się technologii produkcji wyrobów fajansowych, ale najciekawszą była możliwość przyjrzenia się pracy malarek zdobiących wyroby. Niektóre z nich, jak choćby naparstki, wymagają misternej pracy i ogromnej cierpliwości. Końcowy efekt widać na zdjęciach.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska