W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, na studia dziennych i zaocznych chce studiować 700 osób. Największym zainteresowaniem, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się administracja - 150 podań studia stacjonarne, 88 podań studia niestacjonarne. Popularne są też: filologia angielska oraz zarządzanie. - W kontekście niżu demograficznego oraz kryzysu gospodarczego to bardzo dobry, satysfakcjonujący nas wynik, na poziomie ubiegłorocznego - mówi Ilona Jakubowska, kierownik działu rozwoju i promocji w PWSZ.
W PWSZ trwa rekrutacja uzupełniająca, która zakończy się 25 sierpnia.
Podobnie jak w rekrutacji podstawowej najwięcej kandydatów składa dokumenty na administrację. Będzie też trzecia rekrutacja - we wrześniu. Czym uczelnia kusiła absolwentów szkół ponadgimnazjalnych? W ramach oferowanych pięciu kierunków: filologii obcych, filologii polskiej, stosunków międzynarodowych, zarządzania oraz administracji, przygotowani nowe specjalności: zarządzanie finansami przedsiębiorstw, komunikację międzykulturową, język niemiecki w biznesie (nauka języka od podstaw) , tłumaczenia specjalistyczne z językiem niemieckim jako głównym i dodatkowym angielskim oraz administrację skarbową.
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku otrzymała w sierpniu uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich (drugiego stopnia) na kierunku pielęgniarstwo. - Ta decyzja ministra nauki i szkolnictwa wyższego sprawiła, że z dnia na dzień mamy coraz więcej podań na ten kierunek - mówi Stanisław Kunikowski, rektor WSHE. Dokumenty na pierwszy nabór można składać do 5 września. Czesne wynosi 1900 zł za semestr, płatne w 2 ratach. Absolwenci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo w WSHE zwolnieni są z opłaty wpisowego. W ubiegłym roku pielęgniarstwo w WSHE otrzymało aż pięcioletnią akredytację Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego - to ewenement w skali kraju - mówi rektor Kunikowski. Dużym zainteresowaniem kandydatów cieszy się w tej uczelni -tradycyjnie już - pedagogika dzienna i zaoczna, zarówno licencjacka, jak i magisterska. Są też kandydaci do zdobycia zaocznie tytułu licencjata na kierunku administracyjnym. - Liczymy na to, że we wrześniu osiągniemy górny pułap naszych rekrutacyjnych założeń - mówi Stanisław Kunikowski. Czym uczelnia kusi studentów? Rozbudowanym programem pomocy stypendialnej oraz możliwością uzyskania dwóch dyplomów - z WSHE oraz dyplomu University of Abertay Dundee w Szkocji.
Włocławski oddział zamiejscowy Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi kształci w trzech kierunkach: prognozowania i bazy danych, teleinformatyce oraz grafice komputerowej. Jak informuje Martyna Jankowska z działu promocji i rozwoju WSInf, w pierwszej turze rekrutacji złożono dwa razy więcej podań, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. - To dla nas satysfakcjonujący wynik - mówi M. Jankowska. Szkoła, prowadząca studia stacjonarne i niestacjonarne, oferuje - w ramach promocji - brak opłaty wpisowej. - Tę akcję, trwającą od czerwca, przedłużyliśmy do końca sierpnia - informuje pani Martyna. Studenci WSInf mogą się starać o 6 rodzajów stypendiów.