Atutami naturalnej wody mineralnej „Selenka Wieniec-Zdrój” jest to, że wydobywana jest z ujęcia głębinowego usytuowanego na terenie „Uzdrowiska”, posiadającego status obszaru ochrony uzdrowiskowej oraz to, że rozlewnia wody zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ujęcia – ta krótka droga zapobiega jakimkolwiek zanieczyszczeniom wody.

Woda jest nam potrzebna jako stałe źródło funkcji życiowych i utrzymania prawidłowego bilansu wodnego w organizmie, wybieramy więc wody nisko- lub średniozmineralizowane o zrównoważonym składzie mineralnym. I taką właśnie wodą jest „Selenka Wieniec-Zdrój”. Suma składników mineralnych w naturalnej wodzie mineralnej „Selenka Wieniec-Zdrój” wynosi 645,46 mg/l., czyli stężenie minerałów jest optymalne dla większości ludzi.

Woda „Selenka Wieniec-Zdrój” zawiera różne składniki mineralne, od wapnia i magnezu poczynając, na chlorkach i fluorkach kończąc.

Wapń, jak wiemy, jest podstawowym budulcem układu kostnego, zębów i paznokci, łagodzi również objawy alergii, natomiast magnez decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo – mięśniowego, w tym skurczu mięśnia sercowego. Sód jako składnik płynów ustrojowych jest niezwykle ważnym składnikiem mineralnym, ponieważ reguluje on równowagę elektrolityczną organizmu a potas jest nieodzownym składnikiem przy pracy mięśni, bierze udział w przewodnictwie nerwowym oraz w procesie skurczu mięśni, w tym również mięśnia sercowego.

Woda „Selenka Wieniec-Zdrój” zawiera również w małych ilościach selen, lit i cynk.

Selen jest pierwiastkiem chroniącym nasz układ odpornościowy, broniącym przed bakteriami i wirusami. Dzięki swoim właściwościom może opóźniać procesy starzenia się organizmu, dlatego często nazwany jest pierwiastkiem młodości, lit działa jako stabilizator nastroju a cynk utrzymuje we właściwej kondycji włosy, skórę i paznokcie.
Naturalna woda mineralna „Selenka Wieniec-Zdrój” w swoim składzie zawiera również wodorowęglany, siarczany, chlorki i fluorki.

Wszystkie te składniki mineralne rozpuszczone w naturalnej wodzie mineralnej nie ulegają zmianie podczas procesu filtracji. Organizm człowieka bardzo łatwo je przyswaja z uwagi na łatwą absorpcję w przewodzie pokarmowym.

GŁOSOWANIE

Woda Selenka, Wieniec Zdrój

SMS o treści: PRO.6 pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Klikaj >> Woda Selenka

Nasze Dobre 2018