https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wójt Przechlewa Andrzej Żmuda-Trzebiatowski nietrzeźwy w pracy

(KL)
Wójt Przechlewa Andrzej Żmuda-Trzebiatowski nietrzeźwy w pracy.
Wójt Przechlewa Andrzej Żmuda-Trzebiatowski nietrzeźwy w pracy. B. Gliwka
Dzisiaj rano dyżurny człuchowskiej policji odebrał anonimowe zgłoszenie, że wójt Przechlewa jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Wysłał na miejsce patrol z Człuchowa. Wójt został przebadany w swoim gabinecie. Miał 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgłoszenie było o godz. 8.12. Policjanci do Urzędu Gminy dojechali ok. godz. 8.30. Do badania doszło ok. godz. 8.40. - Okazało się, że wskazywana osoba rzeczywiście jest pod wpływem alkoholu - mówi "Pomorskiej" Sławomir Gradek, rzecznik człuchowskiej policji. - Pierwsze badanie wykazało, że miał 0,26 promila. Drugie - 0,20. To wykroczenie, bo dopuszczalna dawka alkoholu to właśnie 0,20.

Chojnice i okolice - newsy, wiadomości, reportaże, zdjęcia, wideo.
Teraz policjanci będą prowadzić dalsze czynności. Są trzy możliwości: mandat, skierowanie wniosku do sądu oraz odstąpienie od karania. To trzecie, jak się dowiedzieliśmy, raczej nie będzie brane pod uwagę. Wójt nie bronił się przed wykonaniem badania. Czynności podobno przebiegały spokojnie. Jak mówi Gradek, badanie wykonano w obecności osób trzecich. Andrzej Żmuda-Trzebiatowski póki co nie złożył żadnych wyjaśnień, ale, uwaga, zgłosił wątpliwości co do jakości użytego przez policjantów urządzenia pomiarowego, co miało mieć wpływ na wyniki przeprowadzonego badania.

Postępowanie potrwa około miesiąca. Wtedy dowiemy się, czy będzie grzywna, czy też sprawa będzie skierowana do sądu. Przypomnijmy, to nie pierwsze kłopoty wójta z prawem. Żmuda-Trzebiatowski ma w Sądzie Rejonowym w Człuchowie proces o jazdę pod wpływem alkoholu.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A może wracał ze zlotu rodzin?

G
Gość

Zgodnie z Kodeksem Pracy pojawienie się w pracy w stanie nietrzeźwości to ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.

Zgodnie z art. 115 § 16 k.k., stan nietrzeźwości zachodzi wówczas gdy (w zależności od sposobu pomiaru):

a) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia powyżej tej wartości (badanie krwi),

b) zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia powyżej tej wartości (badania na alkomacie).

Często w regulaminie pracy jest to zaostrzone i widnieje tam zapis o karach dla pracownika, który jest "po użyciu alkoholu" (stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu; obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3).

 

 

Tyle przepisy,

m
marcin

dopuszczalna dawka alkocholu to rzeczywiście 0.20 ale za kierownicą a kodeks pracy nie przewiduje rozgraniczeń czy to 0.2 ,0.5 czy 0.001 ! w pracy tylko 0,0000 inaczej dyscyplinarka

n
nick

no widzę opozycja poczuła krew!

G
Gość
W dniu 25.06.2015 o 17:05, Gość napisał:

Jakiś czas temu o ile pamiętam to pan wójt prowadził auto po pijanemu.

a bo to tylko on?  wiekszośc urzędasów pije i jeździ. o tym wszyscy wiedzą

G
Gość

Jakiś czas temu o ile pamiętam to pan wójt prowadził auto po pijanemu.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska