Konkurs ogłoszony został we wrześniu. Jego celem było propagowanie wśród włocławskich dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, postawie moralnej i działalności ks. Jerzego, a także upowszechnianie prawdy historycznej o systemie totalitarnym.
W kategorii literackiej nagrodzeni zostali nauczyciele za scenariusz uroczystości szkolnej lub lekcji. Pierwsze miejsce przyznano Dorocie Balukiewicz-Bielenichin z Gimnazjum nr 2. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Straszewska z SP nr 14, trzecie - Joanna Wojciechowska z SP nr 10.
W kategorii gimnazjów nagrody otrzymali: Katarzyna Michalska z Gimnazjum nr 2 za pierwsze miejsce, Wiktor Gerstenstein z ZSK - drugie miejsce, Jakub Gęsicki także ZSK - trzecie.
Nagrodzone prace literackie ze szkół ponadgimnazjalnych przygotowali: Mateusz Warszawski z ZST, Sylwia Górczyńska z i Marta Łoboda - obie z LZK. Przyznano też nagrodę na pani Zofii Gabryelczyk za wspomnienia z października 1984 roku.
Prace plastyczne, które otrzymały nagrody, wykonali uczniowie szkół podstawowych: Błażej Zasada i Mariusz Śmietana - obaj z SPSK w Warząchewce, Monika Krysińska z SP nr 2, zaś wśród gimnazjalistów: Agnieszka Kowalewska z ZSK, Katarzyna Łodygowska z Gimnazjum nr 4, Justyna Lewandowska z ZSK.
Najlepsze prezentacje multimedialne przygotowali uczniowie szkół podstawowych: Damian Jóźwiak, Szymon Nolbertowicz i Michał Przybysz - wszyscy z SP nr 23 oraz Kamil Górczyński z SP nr 10, w gronie gimnazjalistów: Karol Piasecki z ZSK, Aleksander Brzostek z Gimnazjum nr 2 i Adam Mazurkiewicz z ZSK oraz ze szkół ponadgimnazjalnych: Maja Bednarek z ZST i Krzysztof Górski z Liceum Plastycznego.
Organizatorami konkursu byli poseł Łukasz Zbonikowski oraz włocławskie struktury Prawa i Sprawiedliwości, honorowy patronat sprawował bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej.