WOŚP w Toruniu 2015. W tej orkiestrze gramy wszyscy

  WOŚP w Toruniu 2015. W tej orkiestrze gramy wszyscy

  Lech Kamiński/archiwum

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Finał WOŚP nie może się odbyć bez "światełka do nieba", które za każdym razem zgromadza dużą widownię.

  Finał WOŚP nie może się odbyć bez "światełka do nieba", które za każdym razem zgromadza dużą widownię. ©Lech Kamiński/archiwum

  Letnia zadyma w środku zimy już 10 i 11 stycznia. Bawmy się i miejmy otwarte serca i portfele. Wkrótce w Toruniu zagra WOŚP.
  Finał WOŚP nie może się odbyć bez "światełka do nieba", które za każdym razem zgromadza dużą widownię.

  Finał WOŚP nie może się odbyć bez "światełka do nieba", które za każdym razem zgromadza dużą widownię. ©Lech Kamiński/archiwum

  Co tym razem przygotował toruński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Akcja potrwa dwa dni. W sobotę spotkamy się w Centrum Atrium Copernicus, gdzie od godz. 12 będą prezentować się dzieci i młodzież. Wystąpią m.in. przedszkole nr 17, ognisko "Wrzosy", MiniMix, a także iluzjoniści. O 16 organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę. Jaką?

  W niedzielę gramy na starówce od godz. 10.30, zaczynając od bloku dziecięco-młodzieżowego.
  Nowością będzie m.in. występ Młodzieżowej Orkiestry Gminnej z Obrowa. Od 13 obejrzymy pokaz umiejętności straży pożarnej i PCK. Jeśli do tego czasu nie będzie Was pod pomnikiem Kopernika, postarajcie się, aby zdążyć na 14. O tej godzinie zaplanowano ściskawę, czyli zebranie jak największej liczby ludzi w sercu namalowanym na płycie rynku. Po południu - od 15 - na scenie wystąpią zespoły, m.in. Funkologia, Trzy Maszty, Przed Wschodem Słońca oraz Manchester.

  Więcej wiadomości z Torunia na www.pomorska.pl/torun

  Tuż po "światełku do nieba" (jak zwykle o 20) - gwiazda wieczoru, grający rock&roll'a Dr Misio, którego wokalistą jest znany aktor Arkadiusz Jakubik ("Drogówka" czy "Chce się żyć").

  Tradycyjnie podczas orkiestry pod batutą Jurka Owsiaka odbywają się licytacje. Tym razem można zdobyć: kolację z Olgą Bołądź lub z Janem Ząbikiem, lub Pawłem Przedpełskim, a także scenariusz "Lekarzy" z autografami, koszulkę meczu charytatywnego TVN kontra TVP z autografami przekazaną przez Michała Roznerskiego, voucher na uszycie sukni ślubnej oraz dwie toyoty z pełnym bakiem, które trafią do zwycięzców na weekend.

  - To rzeczywiście bardzo atrakcyjna nagroda. Można wybrać sobie ulubiony model auta tej marki - mówi Mariusz Baran, szef toruńskiego sztabu.
  Do akcji po raz czwarty dołącza się też MotoOrkiestra (niedziela, parking Copernicusa, od 11). - Gościem specjalnym będzie Maciej Oleksowicz - uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata i Europy, obecnie czwarty rajdowy kierowca w Polsce - zachęca Michał Jasiński ze sztabu WOŚP-u. I zapowiada wiele atrakcji, m.in. przejazdy rajdówką czy słynną taksówką "1313" (do wylicytowania), a także konkursy dla pań oraz dla najmłodszych, którzy powalczą o puchar w I Rajdzie MotoOrkiestry modeli RC.

  Przypominamy, że w tym roku zbieramy pieniądze na utrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

  Na ulicach Torunia zajmie się tym 800 wolontariuszy, wcześniej przeszkolonych na temat bezpieczeństwa. Bądźmy uważni i nie wrzucajmy datków do podejrzanych skarbonek. - Każdy wolontariusz musi mieć przy sobie identyfikator ze swoimi danymi oraz oklejoną banderolami puszkę 23. finału - tłumaczy Joanna Babis, rzecznik prasowy toruńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej