Rowerowe Kujawsko-Pomorskie sezon 2 odcinek 4:

Policjanci z komisariatu w Kruszwicy w niedzielę (24 lipca) zostali powiadomieni o obywatelskim ujęciu na jednym z osiedli.
- Dwaj mężczyźni zatrzymali wandala, który kopnięciem wybił szybę w drzwiach klatki schodowej na szkodę spółdzielni mieszkaniowej. Był przy tym nietrzeźwy i agresywny. Patrol, który interweniował w tej sprawie przewiózł awanturnika do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 36-letni kruszwiczanin, znany policji recydywista, mający na koncie między innymi rozbój i kradzież. Materiał świadczący przeciwko niemu dotyczy jednak nie tylko tego - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.
Policjanci z Kruszwicy prowadzili również postępowanie karne polegające na stalkingu i groźbach.
- Od ubiegłego roku złośliwie, uporczywie i z zemsty, nękał jednego z mężczyzn, przed blokiem którego w niedzielę pojawił się po raz kolejny. Stalking polegał na dzwonieniu domofonem o różnych porach dnia i nocy, zaczepkach na ulicy, wyzwiskach i wulgaryzmach, grożeniu pozbawieniem życia - dodaje Drobniecka.
Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Oskarżyciel zdecydował, że podejrzany zostanie objęty: policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z ofiarą stalkingu. Ma też zakaz opuszczania kraju. Z uwagi na recydywę, grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.