Wrocław wygrał w Grudziądzu, przed Unią Leszno. MrGarden GKM testował nowego juniora, Lotarskiego

Redakcja
Robert Chmiel z ROW-u Rybnik należał do najlepszych zawodników 3. rundy DMPJ w Grudziądzu Maryla Rzeszut
Betard Sparta Wrocław wygrał 3. rundę DMPJ na torze w Grudziądzu. 2. miejsce dla Fogo Unii Leszno, a 3. dla Włókniarza Częstochowa. MrGarden GKM testował nowego juniora po licencji - Damiana Lotarskiego, który zdobył swój pierwszy punkt.

Lars Skupień z ROW-u Rybnik był nieobecny, ale ponieważ okazał zwolnienie lekarskie, drużyna była klasyfikowana w 3. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Grudziądzu.
Jak zadebiutował w pierwszych swoich zawodach wychowanek grudziądzkiej szkółki Damian Lotarski? (Egzamin na licencję zdał w czerwcu). Lotarski zdobył swój pierwszy punkt już w 1. wyścigu, kiedy to przyjechał przed bardziej doświadczonym Bartkiem Świącikiem z Włókniarza Częstochowa. W 4. wyścigu Lotarskiego zastąpił Trzensiok (1 pkt), a w 8. wyścigu zanotował upadek na 4. okrążeniu. W 18. biegu Lotarski nie wytrzymał na starcie, dotknął taśmy i został wykluczony.
Najważniejsze, że walczył i cało dojechał do końca. Damian Lotarski zdobywał swoje pierwsze doświadczenie w zawodach.

Tor grudziądzki do najłatwiejszych nie należy, dlatego były upadki młodych zawodników, ale najważniejsze, że żaden z nich nie ucierpiał, choć niektórzy wycofali się z zawodów (Michał Piosicki i Mateusz Błażykowski z Orła Łódź).
Zasłużenie 1. miejsce zajął Betard Sparta Wrocław, przed Fogo Unią Leszno. 3. miejsce wywalczył Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa.

Stanisław Chomski (Stal Gorzów):-Tor w Grudziądzu jest dla nas ekstremalny

Indywidualnie najlepiej na grudziądzkim torze radzili sobie zdobywcy 10 pkt w 4 startach: Damian Dróżdż (Betard Sparta), Robert Chmiel (ROW Rybnik), Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno). Bardzo dobrze jechał też Kamil Wieczorek (MrGarden GKM Grudziądz), który zdobył w 3 wyścigach 8 pkt. W jego czwartym biegu (miał startować jeszcze w 18. wyścigu) zastąpił go Mike Trzensiok, który upadł i został wykluczony.
Juniorzy startować będą w DMPJ dzień po dniu. Już w środę,19 lipca będą walczyć w kolejnej rundzie - w Częstochowie.
WYNIKI:
I. Betard Sparta Wrocław 24: Damian Dróżdż 10 (1,3,3,3), Oskar Bober 8 (u,3,3,2), Przemysław Liszka 6 (2,1,2,1),
II. Fogo Unia Leszno 22: Bartosz Smektała 10+1 (2,3,2,3), Dominik Kubera 6 (3,3,w), Szymon Szlauderbach 4+1 (u,1,2,1),