
Wrzosy w bukiecie ślubnym
Wrzos ma też swoje odzwierciedlenie w ceremonii zaślubin. Żadna panna młoda nie odważy się iść do kościoła bez bukietu, w którym nie będzie fioletowych kwiatów. Ma to świadczyć o czystości serca, a w konsekwencji do wierności sobie i przysiędze małżeńskiej. Natomiast w innych krajach jest wręcz odwrotnie. Panny młode wierzą, że wrzos w bukiecie ślubnym oznacza krótkie i nieszczęśliwe małżeństwo.

Wrzos chroni przed niebezpieczeństwem
Natomiast biały wrzos to jest jeden z najcenniejszych kwiatów. W Szkocji jest to najrzadszy gatunek, który rośnie w miejscach, w których nie przelano ani jednej kropli krwi. Chroni przed nieszczęściami i niebezpieczeństwem.

Dlaczego nie można przynosić wrzosu do domu?
Wrzos w domu może przynieść nieszczęście, pecha, a nawet śmierć. Związane jest to z wierzeniami w krajach skandynawskich, w których od wieków ta roślina była kojarzona z ubóstwem. Dodatkowo wrzos najczęściej w dzisiejszych czasach stanowi główną dekorację nagrobków. W Polsce istnieje także przesąd związany z wrzosami. Wierzy się, że przynosi on pecha i lepiej nie dawać go bliskim osobom jako podarunek. Może to być postrzegane jako nietakt i chęć ofiarowania komuś złej wróżby.

Wrzos w domu jako symbol płodności i dobrego snu
Jak się okazuje wrzos w domu, nie sprowadza tylko pecha na jego mieszkańców, ale jest również symbolem dochowania tajemnicy. Ich kolor uspokaja i wpływa na lepszy sen. Purpurowy kolor wrzosu działa afrodyzjak, a nasz związek uczyni pełen harmonii i miłości.
Wrzos jest łatwy w domowej uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Świetnie się sprawdzi w wewnątrz mieszkania, na balkonie, tarasie i w ogrodzie.