Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

WSG prowadzi zdalne zajęcia i wykłady dla studentów. Żacy na odległość zdają też egzaminy

(ea)
Studenci WSG mogą brać udział w zajęciach online
Studenci WSG mogą brać udział w zajęciach online pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne
- Prowadzimy zaplanowane wykłady, odbywają się telezajęcia, będziemy też przeprowadzać egzaminy dyplomowe online - deklaruje WSG w Bydgoszczy. Uczelnia zapewnia, że kształcenie na odległość odbywa się bez przeszkód.

Mimo zawieszenia zajęć wiele uczelni w Polsce zdecydowało się na prowadzenie zajęć na odległość, aby umożliwić studentom realizowanie materiału. Do nauczania zdalnego przystąpiła m.in. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

- W WSG zdalne nauczanie stanowi integralny element strategii od ponad 10 lat - podkreśla dr Alicja Kozubska, prof. WSG i prorektor uczelni ds. kształcenia. - Dzięki temu środowisko akademickie naszej uczelni nie zostało zaskoczone nowymi metodami wynikającymi z sytuacji epidemii i zawieszenia zajęć w kontakcie bezpośrednim. Z punktu widzenia WSG nie zaistniała potrzeba zrobienia czegoś nowego – rozszerzyliśmy zakres tego co robiliśmy od wielu lat.

W praktyce oznacza to, że studenci mogą uczestniczyć online we wszystkich zaplanowanych wcześniej wykładach, które miały odbyć się "na żywo". - Wykłady zamieszczane są na platformie ONTE, a zajęcia prowadzone w aplikacji MS Teams w postaci telezajęć w czasie rzeczywistym - wyjaśnia prorektor dr Kozubska. - Na platformie przygotowujemy również zaliczenia i egzaminy oraz różne formy aktywizujące studentów do pracy w tym trudnym czasie. Wszystkie formy nauczania są archiwizowane. Ponadto wychodząc naprzeciw potrzebom studentów przeprowadziliśmy tę część egzaminów i zaliczeń sesji poprawkowej, które nie zdążyły się odbyć, wykorzystując metody i technik kształcenia na odległość. Dzięki temu studenci mogli zaliczyć poprzedni semestr. Umożliwiło im to ubieganie się o różnego typu świadczenia, stypendia i zaświadczenia, co ma dla nich obecnie szczególne znaczenie.

Uczelnia planuje też przeprowadzenie przez MS Teams egzaminów dyplomowych dla tych osób, które złożyły już dokumenty. Z czasem będą mogli skorzystać z tej możliwości kolejni studenci.

- Podejmowane w WSG działania mają na celu stworzenie warunków umożliwiających wykładowcom realizację zaplanowanych programem studiów zajęć, studentom osiąganie założonych efektów uczenia się oraz ich weryfikację, a także zakończenie tego semestru zgodnie z przyjętą organizacją roku akademickiego - dodaje prorektor dr Alicja Kozubska.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska