Wspaniały weekend, same wygrane drużyn z powiatu sępoleńskiego

Piotr PubanzZaktualizowano
W Sępólnie, w meczu Krajny z Tucholanką, nikt się nie oszczędzał.
W Sępólnie, w meczu Krajny z Tucholanką, nikt się nie oszczędzał. Fot. Piotr Pubanz
To była niezwykle udana sobota dla krajeńskich drużyn. Swoje mecze wygrała Krajna Sępólno, jak i Kamionka Kamień oraz Grom Więcbork.

Krajna Sępólno - Tucholanka Tuchola [zdjęcia]

KRAJNA SĘPÓLNO - TUCHOLANKA TUCHOLA 1:0 (1:0)

Bramka: Bartłomiej Pastwik
KRAJNA: Janke - Borowicz, Paszylk, Wiese, Stupałkowski - Czech (M. Mosek), Pastwik, Twardy (Bonk), Błaszkowski - Papierowski, Trąbka (K.Mosek).

Mecz walki obejrzeli kibice w Sępólnie, którzy po ostatnich zwycięstwach Krajny, coraz liczniej przybywają na stadion przy ul. Chojnickiej. Miejscowi od początku spotkania bardzo uważnie grali w obronie, licząc na stałe fragmenty gry lub strzały z dystansu, i po jednym z nich uzyskali prowadzenie (Pastwik). Goście długo natomiast nie potrafili sobie poradzić z płytą, na której przyszło im grać. Dopiero w końcówce meczu dwukrotnie bramce Krajny zagroził P.Kaszczyszyn, ale piłka o centymetry mijała światło bramki.

- Obawiałem się tego meczu, bo Tucholanka zawsze była solidną drużyną, jednak dziś na boisku tego nie potwierdziła - powiedział po spotkaniu trener Krajny Ireneusz Papierowski.- Mecz z pewnością nie zachwycił, ale wywalczyliśmy bardzo ważne punkty.

KAMIONKA KAMIEŃ - TARPAN MROCZA 3:0 (1:0)

Bramki: Dariusz Spica 2, Artur Bukowski.
KAMIONKA: Sowiński - Szafrański (Samul), Gołąbek, Czapiewski (Szmagliński), Tusznio - Karpacz, Lepak (Binger), Bukowski, Haliniak (Pasternacki), Warmke - Spica.

Mecz w Kamieniu toczył się przy nieznacznej przewadze miejscowych, którzy ostatecznie pewnie pokonali outsidera A klasy. Goście próbowali kilkukrotnie rozmontować defensywę Kamionki, ta jednak grała bardzo pewnie. Bardzo dobrze w bramce spisywał się też Karol Sowiński, który w drugim meczu z rzędu wybronił rzut karny.

- Przed meczem założyliśmy sobie, aby za wszelką cenę nie stracić gola, o to, że my coś strzelimy, nie martwiłem się - zdradził po spotkaniu trener Sławomir Gołąbek. - Ta wygrana, po czterech meczach z jednym punktem, jest dla nas bardzo cenna. Nie motywowałem zbytnio chłopaków w szatni, bo sami wiedzieli o co grają. 3 punkty pozwalają nam choć na chwilę odetchnąć i spokojnie będziemy przygotowywać się do kolejnych gier.

LKS DĄBROWA CHEŁMIŃSKA - GROM WIĘCBORK 1:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Kwasigroch, Piotr Piotrowski.
GROM: Soboń - Cyran (Błociński), Drobiński, Bethke, Piotrowski - Szulc, Lizik, Hrycajewski, Kwasigroch (Janicki) - Frankowski (Herzberg), Suchomski (Tuński).

Mecz w Dąbrowie Chełmińskiej miał być dla gości spacerkiem, tak jednak nie było. Rywal zupełnie nieoczekiwanie zaatakował od pierwszych minut spotkania, spychając przyjezdnych do momentami rozpaczliwej obrony. W 17. minucie napór LKS przyniósł jednak zamierzony efekt. W 35. minucie mogło już być 2:0, jednak gromowców uratowało od straty gola spojenie słupka z poprzeczką. W odpowiedzi w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Kwasigroch i do przerwy goście zdołali wyrównać.

W drugiej połowie podopieczni Sylwestra Trzósło uporządkowali grę i zaczęli śmielej atakować bramkę LKS. Losy meczu rozstrzygnął w 75. minucie Piotrowski, efektownie strzelając do siatki z rzutu wolnego.

Wyniki 18. kolejki: LKS Dąbrowa Chełmińska - Grom Więcbork 1:2, Rawys Kan-Bor Raciąż - Tartak Wudzyn 7:2, Kamionka Kamień - Tarpan Mrocza 3:0, Victoria Koronowo - Sparta Przysiersk 1:1, Krajna Sępólno - Tucholanka Tuchola 1:0, KS Łochowo - Budowlany KS Bydgoszcz 3:2. Fala Świekatowo - Czarni Lniano 3:0.

Rekiny nie grały, rywal zrejterował

Lider B klasy KS Kawle nie rozegrał swojego spotkania z Sokołem Nowy Dwór, bowiem goście wcześniej poinformowali miejscowych, że nie przyjadą na mecz. Podopieczni Macieja Lipińskiego i Sławomira Kosmeli z pewnością otrzymają punkty walkowerem, ale o tym zdecyduje wydział gier i ewidencji KPZPN. Tymczasem na pozycję wicelidera wysforowali się piłkarze ze Skarpy. Biomasa wygrała 2:0 na wyjeździe z Kęsowem, po golach Patryka Zachorowskiego i Tomasza Olszewskiego i w tabeli wyprzedziła pauzujące rezerwy Gryfa Sicienko. W regionalnych derbach Gwiazda Sypniewo 2:2 zremisowała z Taxusem Komierowo, a Fuks Wielowicz po kolejnej porażce, tym razem z Łokietkiem, zaprzepaścił już całkowicie szanse na włączenie się w walkę o awans do A klasy.

Wyniki 17. kolejki" Myśliwiec Gostycyn - Victoria Mąkowarsko 1:1 (Marcin Mosek dla Myśliwca), Gwiazda Sypniewo - Taxus Komierowo 2:2 (Filip Fertykowski 2 - Krystian Kaczorek 2), Łokietek Wierzchucin Królewski - Fuks Wielowicz 4:1, Tucholski KP Tuchola - Olimpia Wtelno 5:2 (Jakub Glazik 2, Oskar Schreiber 2, Jacek Rembisz dla TKP), LKS Kęsowo - Biomasa Skarpa 0:2 (Patryk Zachorowski, Tomasz Olszewski). Spotkanie KS Kawle - Sokół Nowy Dwór nie odbyło się. Pauzował Gryf II Sicienko.

1. KS Kawle 14 34 45-16
2. Biomasa Skarpa 16 33 36-26
3. Gryf II Sicienko 15 32 42-30
4. TKP Tuchola 16 32 40-21
5. Łokietek W. Kr. 16 31 40-19
6. Fuks Wielowicz 16 25 50-32
7. Olimpia Wtelno 16 23 32-33
8. Victoria Mąkowarsko 16 22 17-23