Ważnym jego przesłaniem jest również rozpowszechnianie idei wolontariatu wśród młodych ludzi. Pomagają oni w różnych fundacjach, stowarzyszeniach, szpitalach i hospicjach. Niewątpliwie odgrywają ważną rolę w życiu chorych i potrzebujących.
Rozkład jazdy
Imprezy plenerowe będą odbywać się w fosach Zamku Krzyżackiego. Wystąpią tam zaproszeni artyści z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Polski, Holandii. Wykonają prace malarskie oraz rzeźby dla naszego miasta.
Oprócz tego w dniach 29 - 30 września odbędą się lekcje plenerowe dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Tematem przewodnim będzie postać Anioła. Na ruinach Zamku odbędzie się też Jarmark Anielski.
Ochojska, Błaszczyk...
29 września na koncercie galowym wręczone zostaną statuetki Toruńskich Aniołów. Wiadomo już, że otrzymają je: Janina Ochojska, Ewa Błasz-czyk i siostra Zygmunta (Zofia Kaszubska).
Aniołem specjalnym uhonorowano Stanisława Duszyń-skiego - założyciela Fundacji Ducha.
Pośmiertnie również biskupowi Janowi Chrapkowi statuetkę przyznali dziennikarze za opiekę medialną.
Na koncercie zagrają: chór "Gospeljoy" z Poznania, Tomek Kamiński, Andrzej Sikorowski i zespół Pod Budą.
Następnego dnia wystąpią: Magda Anioł, Elżbieta Adamiak oraz Wolna Grupa Bukowina.
W niedzielę odbędzie sie koncert Sławka Uniatowskiego, Bogdana Hołowni, Grzegorza Walczaka oraz zespołu
Raz, Dwa, Trzy
Ostatniego dnia festiwalu wystąpi znany toruński skrzypek Tomek Kamiński z zespołem.
Odbędzie się też msza dla studentów oraz przedstawienie Teatru Ognia Wena.
Bilety w cenie 7 zł lub karnet za 20 zł są do nabycia w Dworze Mieszczańskim oraz sklepie muzycznym Fabex przy ul. Podmurnej.
Całkowity dochód z koncertów i licytacji Toruńskich Aniołów zostanie przeznaczony na rzecz akcji "Przepustka do życia" Komitetu UNICEF.
Patronat nad Festiwalem objęli: prezydent Miasta Torunia - Michał Zaleski, marszałek Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Waldemar Achramowicz oraz Polski Komitet Narodowy "UNICEF"