Praca zdalna zagwarantowana prawnie? Tego chcą pracownicy
Pracę zdalną od momentu, kiedy w Polsce weszły w życie pierwsze obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, czyli od marca, wprowadziła połowa pracodawców. Najczęściej na tę praktykę decydowali się średni przedsiębiorcy, natomiast 42 proc. firm nie miało w ogóle możliwości pracy w trybie home office. Aktualnie w ten sposób pracuje 28 proc. pracowników- wynika z badania Personnel Service.
Paradoks pracy zdalnej
Spośród osób, które pracowały lub nadal pracują zdalnie, co druga wykonuje swoje codzienne obowiązki elastycznie, w zależności od potrzeb. W praktyce często oznacza to pracę non stop. To paradoks pracy zdalnej, dzięki której m.in. nie tracimy czasu na dojazdy do biura, ale wcale nie mamy więcej swobody. Już 40% osób podczas home office robi nadgodziny.
Praca w modelu hybrydowym to przyszłość rynku pracy
Model pracy hybrydowej może stać się ponad dwa razy bardziej popularny niż przed pandemią, a skala zjawiska wzrośnie z 22% pracowników hybrydowych przed wybuchem epidemii do 58% pracowników po jej zakończeniu.
Home office, dotychczas postrzegany w kategoriach benefitu, teraz stał się rzeczywistością wielu Polaków. I ta rzeczywistość jest bardzo złożona.
- mówi ekspert.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Podatek cukrowy 2021 zrujnuje budżet Polaków! Coca-cola na wagę złota. MEMY
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
