
Trwa usuwanie skutków wykolejenia pociągu na trasie Rogóźno Pomorskie - Grudziądz Owczarki
(fot. Piotr Bilski)
Trwa usuwanie skutków wykolejenia pociągu na trasie Rogóźno Pomorskie - Grudziądz Owczarki
(fot. Piotr Bilski)
Dlatego, że pan Leszek Lewiński nie pozwala im jeździć między Malborkiem a Kwidzynem przez Sztum, bo traktuje tę część linii 207 jak swoje "dziecko" i nie daje jej zajeżdżać towarami, natomiast linia z Kwidzyna do Prabut jest nieprzejezdna z powodu przebudowy stacji w Prabutach.
Dlaczego ciężkie składy do celulozy w kwidzynie puszcz się przez Laskowice - Grudziądz -Gardeję?
W dniu 10.12.2013 o 08:09, ForrestGump napisał:Z pustego i Salomon nie naleje. Ten odcinek będzie modernizowany w w najbliższych latach.
Raczej nie będzie. Tylko Toruń - Grudziądz.
Zgadzam się. Weźmy przykład z naszych zachodnich sąsiadów. Wszystko pod jednym kierownictwem i skutki widać. Prywatyzacja doprowadziła ten kraj do takiej sytuacji we wszystkich dziedzinach gospodarki. Niestety nie potrafimy się rządzić. Jak Bismark kiedyś powiedział: jeśli chcecie się zemścić na Polakach to pozwólcie się im samym rządzić. Święta prawda.
W dniu 09.12.2013 o 19:28, ~liz napisał:A dlaczego? Bo takie zajebiste tory mamy! Zamiast kilkudziesięciu spółek (Regio, Tlk, Inter regio i inne badziewie) zrobić jedną spółkę PKP tak jak było kiedyś i pieniążki na remonty tras się migiem znajdą! A tak to członkowie z każdej poszczególnej spółki ciągną krocie złotówek na swoje potrzeby, wypłaty itd. Brak jednego konkretnego człowieka, który ogarnąłby cały ten syf!
Z pustego i Salomon nie naleje.
Ten odcinek powinien już dawno być wyremontowany. A tak to tylko stwarza zagrożenie dla cięższych składów.
Ten odcinek będzie modernizowany w w najbliższych latach.
Na zdjęciu nr 20 chyba widać przyczynę.
Pędź dolina się wykoleił?
Większość tras spalinowych w kuj-pom nadaje się tylko do wyremontowania!!
Chłopaki z ekipy bydgoskiego Specjalnego Pociągu Ratunkowego w akcji,oni zawsze dają radę!
Ten odcinek powinien już dawno być wyremontowany. A tak to tylko stwarza zagrożenie dla cięższych składów.
W dniu 09.12.2013 o 19:28, ~liz napisał:Zamiast kilkudziesięciu spółek (Regio, Tlk, Inter regio i inne badziewie) zrobić jedną spółkę PKP tak jak było kiedyś i pieniążki na remonty tras się migiem znajdą!
A gdzie by wtedy swoich kolesi poupychali?Tak to chociaż są kierownicze etaty wolne dla znajomków...
A dlaczego? Bo takie zajebiste tory mamy! Zamiast kilkudziesięciu spółek (Regio, Tlk, Inter regio i inne badziewie) zrobić jedną spółkę PKP tak jak było kiedyś i pieniążki na remonty tras się migiem znajdą! A tak to członkowie z każdej poszczególnej spółki ciągną krocie złotówek na swoje potrzeby, wypłaty itd. Brak jednego konkretnego człowieka, który ogarnąłby cały ten syf!