Wylęgarnia rocka! Tego brakowało w Toruniu

  Wylęgarnia rocka! Tego brakowało w Toruniu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młode zespoły nie mają siły przebicia. Przy wielkim szczęściu znajdują próbownię i grają w niej latami. A co z marzeniami o koncertach, trasach i setkach tysiecy płyt?
  Wylęgarnia rocka! Tego brakowało w Toruniu
  - Postanowiliśmy to zmienić - mówi Rafał Kozłowski, menager klubu muzycznego Cotton Club. - Toruń to miasto bogate w młode talenty. Aż żal, że młodzi nie mają gdzie grać. Dlatego ruszamy z akcją "Wylęgarnia rocka".

  W sobotę (24 października) odbędą się pierwsze koncerty młodych zespołów rockowych z Torunia i okolic. Od tego momentu koncerty będą grane co tydzień.

  - Jeżeli możemy pomóc młodym, a przy okazji stworzyć fajne, klimatyczne miejsce, to czemu mamy tego nie zrobić? - dodaje Rafał. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zagrać, posłuchać, pobawić się, czy wypić piwo przy dobrej muzyce na żywo. Inspiracji nie zabraknie.

  Od pierwszego koncertu w Cottonie zawiśnie równiez tablica ogłoszeniowa dla zespołów oraz tych, którzy ich poszukują. Jeśli macie na sprzedaż jakiś sprzęt lub chcecie go nabyć, to będzie również miejsce dla was.

  W pierwszej koncertowej czwórce wystąpią: Burden to Bleed (24.10), Redaial (31.10), (Donum 7.11) oraz Overdose (14.11).

  Kilka słów o każdym z zespołów:

  Burden to Bleed

  Słyszeliście o metalcore? To stosunkowo nowy nurt w muzyce metalowej. Jest to brzmienie dla odważnych. Kapele, które się na nie decydują, mają duże problemy, aby dotrzeć do większej grupy odbiorców. Żyjemy przecież w czasach, kiedy stawia się głównie na pop-gwiazdy. Do nielicznych śmiałków zaliczają się w Toruniu Burden To Bleed, którzy rozpoczną falę koncertów w Cotton Club - "Wylęgarni Rocka".

  Redaial

  Zespół tworzą: Paweł - wokal i gitara, Macias - gitara, Michu - bas, Maciek - bębny. Istnieją od 2004 roku. O sobie piszą: "Gramy, bo lubimy. Żadnych idei. Żadnych podtekstów. Po prostu Redail." Po przejściowych problemach ze składem, zespół sią szybko reaktywował i znów emanuje mocnymi brzmieniami punk rocka. Dobre energetyczne granie, to ich specjalność. Bezpośrednie teksty i krzykliwe chórki świetnie oddają ekspresyjny charakter zespołu. Na swoim koncie mają już kilka wygranych festiwali.

  Donum

  Donum to świeży powiew muzyczny na toruńskiej scenie. Kapela zachęca swoim, oryginalnym brzmieniem oraz charyzmatycznym wokalistą. W 2008 roku powstało pierwsze Demo grupy, które można było otrzymać na jednym z koncertów za przysłowiowe "Bóg zapłać". Jednak ową płytkę ciężko jest przyporządkować pod jeden gatunek muzyczny. Koncert zespołu w "Wylęgarni Rocka" (Cotton Club), będzie ciekawym odprężeniem, po uprzednim metalcore'owym brzmieniu. Warto wspomnieć, iż zespół grał także na S.O.S.

  Overdose

  Heavy metal to ich żywioł. Jędrzej,Piotr, Marek, Marcin i Adam tworzą grupę Overdose. Ostatni koncert grali w czerwcu, podczas Święta Muzyki, więc ich występ, 14 pażdziernika w toruńskiej "Wylęgarni Rocka" (Cotton Club), na pewno wzbudzi wielkie emocje. Zagrali na Święcie Muzyki, chętnie wspomagają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prywatnie - wszyscy razem, choć każdy inny. Na scenie - tworzą zwartą grupę, która wie jak zrobić kawał dobrej muzyki.

  Miejsce:
  Cotton Club
  ul. Św. Katarzyny 7
  87-100 Toruń
  http://www.clubcotton.pl

  Start godz. 20.00
  Wstęp wolny


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej