Wyniki 1. kolejki III ligi [zdjęcia, wideo]

MG
Notecianka Pakość - Nielba Wągrowiec 1:1
Notecianka Pakość - Nielba Wągrowiec 1:1 Marek Kaśków
Tylko pięć spotkań rozegrano na inaugurację III ligi kujawsko-pomorskiej. Trzy mecze z różnych względów zostało przełożonych.

Notecianka Pakość zremisowała z Nielbą Wągrowiec [zdjęcia]

Wygrane na wyjazdach zanotowały zespoły Cuiavii Inowrocław i Wdy Świecie. Inowrocławianie byli faworytami spotkania nad odmłodzoną drużyną Lubuszanina. Mimo to gospodarze prezentowali się z dobrej strony. Ambitnie walczyli i wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. Wygraną Cuiavii w Trzciance zapewnił Dawid Janicki w 65 min.

Wda w 9 min. po ładnym lobie Grzegorza Brzezińskiego objęła prowadzenie w Koninie. Dwa kwadranse później świecianie stracili Pawła Olszewskiego, który za faul taktyczny ukarany został czerwoną kartką i musiał opuścić boisko. Mimo gry w osłabieniu po zmianie stron Wda podwyższyła na 2:0. Gola z rzutu karnego strzelił Łukasz Wenerski. Górnik szybko odpowiedział kontaktową bramką, ale do końca meczu goście utrzymali prowadzenie i zainkasowali komplet punktów.

Już w 12 sekundzie Ariel Jastrzębski tak niefortunnie zagrał do bramkarza Marcina Ciesielskiego, że piłkę przejął Karol Gregorek i Nielba Wągrowiec szybko objęła prowadzenie w Pakości. Notecianka walczyła jednak do samego końca. Nawet w osłabieniu. W 69 min. Patryk Łechtański ukarany został drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Osiem minut później Mateusz Chachuła w zamieszaniu wyrównał stan meczu i pakościanie zdobyli, ze spadkowiczem z drugiej ligi, cenny punkt.

Wyjazdową porażkę zanotowała Polonia Środa. Gola tracąc już w pierwszej minucie. Unia Swarzędz pokonała GKS Dopiewo.

WYNIKI i ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z 1. KOLEJKI III LIGI - kliknij tutaj

Wyniki, strzelcy

Lubuszanin Sapa Trzcianka - Cuiavia Inowrocław 1:2 (1:1)
Bramki: Daniel Popiołek (36) - Łukasz Nowak (12), Dawid Janicki (65)

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Stawiński (1).

Notecianka Pakość - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Chachuła (77) - Karol Gregorek (1)

Unia Swarzędz - GKS Dopiewo 2:1 (2:1)
Bramki: Damian Ludwiczak (6), Konrad Zandrowicz (41) - Jacek Kopaniarz (40)

Górnik Konin - Wda Świecie 1:2 (0:1)
Bramki: Arkadiusz Bajerski (52) - Grzegorz Brzeziński (9), Łukasz Wenerski (47, karny)

Sokół Kleczew - Luboński Fogo Luboń - mecz przełożony.
Luboński grał w 1/16 finału Pucharze Polski i przegrał z Wisłą Kraków - 0:5 (0:0).

Piast Kobylin - Polonia Leszno odwołany; Polonia zastąpiła w ostatniej chwili w lidze Calisię Kalisz, która grać będzie występować w 2-lidze.

Pogoń Mogilno - Unia/Roszak Solec Kujawski przełożony na 19 września, godzina 17.00.