Wyniki 23. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej [grupa 1]

S-G
Filip Kowalkowski
Odbyły się mecze 23. kolejki 5. ligi (grupa 1.). W spotkaniu kolejki, piąta w tabeli, Wda II/Strażak uległa w Świeciu, dość niespodziewanie Flisakowi Złotoria.

W 32. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości, Walaszkowski). Zespół ze Złotorii, w dwumeczu, wywalczył komplet punktów (jesienią wygrał u siebie 1:0). Również komplet pkt. (w dwumeczu) uzyskali: Wisła (zwyciężyła jesienią 3:1) i Legia (jesienią 5:3). Lider z Nowego nad Wisłą, pewnie wygrał. Hat-trickiem popisał się Michał Horna, napastnik gospodarzy, który po 3-tygodniowej przerwie, spowodowanej leczniem urazu, zagrał przeciwko łochowianom. W Golubiu-Dobrzyniu popisał się Dawid Angowski (bramkarz radzynian), broniąc rzut karny (w 36. minucie) strzał Dawida Kończalskiego. Pauzowała Iskra, wskutek wycofania się Olimpii II Grudziądz. Zespół z Ciechocina otrzymał punkty walkowerem.

WYNIKI 23. KOLEJKI 5 LIGI. GRUPA 1 - TUTAJ

Pozostałe rezultaty 23. kolejki.
Gryf - Pomorzanin (5:0) 1:0 (0:0), A. Woźniak (90).
Wisła - Łochowo 4:0 (3:0), M. Horna 3 (6, 42, 85), M. Pokora (35).
Tor - Mustang 3:1 (1:1), B. Dąbrowski (25), J. Nieściur (70), M. Macura (90) - S. Owczarczyk (20).
Drwęca - Radzynianka 1:2 (0:1), D. Niburski (62. głową) - P. Bochra (20), K. Kruszewski (86. karny).
Sokół - KP Polonia-Ostromecko 1:1 (0:1), P. Jachowski (85. karny) - A. Kardasz (20).
Czarni - Legia 1:7 (0:3), Ł. Bzdawka (85) - D. Stolkowski 2 (18, 30), M. Tuszyński 2 (80, 82), Ł. Dormowicz (42), Ł. Smolarz (52), M. Wisiorek (50. samobójcza).

4 LIGA BĘDZIE POWIĘKSZONA - ANALIZA SPADKÓW

Następna, 24. kolejka odbędzie się 7 maja (sobota): KP Polonia-Ostromecko - Czarni (ul. Słowiańska, godz. 12 - jesienią 2:1), Legia - Wisła (16 - 0:3), Pomorzanin - Strażak-Wda II (16 - 0:5), Sokół - Flisak (17 - 0:1), Iskra - Drwęca (17 - 2:1), Radzynianka - Tor (17 - 3:0), Mustang - Gryf (17 - 4:1). Pauza - Łochowo. Zaległe spotkanie 22. kolejki: Flisak - KP Polonia-Ostromeko odbędzie się w środę, 11 maja.

Eugeniusz Nowak, wiceprezes PZPN, prezes KP ZPN o powiększeniu 4 ligi.