Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyprawa znaną rowerową ścieżką też może być ciekawa

Redakcja
Pogoda sprzyja rowerowym wyprawom.
Pogoda sprzyja rowerowym wyprawom. Jadwiga Aleksandrowicz
Tym razem proponujemy Państwu wyprawę trasą, której odcinki wiele osób zna z codziennych dojazdów do pracy czy po zakupy.

Wsiądźmy na rowery i ruszajmy z Nieszawy do Aleksandrowa Kujawskiego, pokonując międzygminną ścieżkę rowerową, którą zbudowano przed laty dla poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Uwaga, będą odcinki wymagające dobrej kondycji, albo poprowadzenia roweru.

Przeczytaj koniecznie: W Toruniu pobili gości z Danii, bo nie mówili w Polsce po polsku!

Zanim opuścimy Nieszawę, do której łatwo mogą dotrzeć promem także turyści zza Wisły, warto rzucić okiem na malowniczy mały plac Jagiellończyka i zajrzeć do zabytkowego kościoła farnego. Potem ruszamy na północ ul. Starościńską w kierunku Ciechocinka. Ścieżka powiedzie wzdłuż drogi powiatowej. W Siarzewie będziemy jechać w otoczeniu niewielkiego lasu. W Podolu trzeba się wspiąć na zmodernizowany wał przeciwpowodziowy, który „przecina” drogę i niebawem wjedziemy do Ciechocinka. Tu poprowadzi nas ul. Nieszawska. Warto odbić na pierwszym skrzyżowaniu w lewo i ruszyć ścieżką rowerową do Raciążka na wznoszącym się nad doliną wzgórzu. Wjazd serpentyną nie będzie łatwy i zapewne nie obejdzie się bez prowadzenia roweru. Raciążek kusi turystów ruinami zamku biskupów kujawskich i ciekawym kościołem oraz widokiem na dolinę Wisły.

Z powrotem do Ciechocinka zjeżdżamy serpentyną (biegnie wzdłuż niej ścieżka rowerowa) i wracamy do ul. Nieszawskiej, która koło Domu Zdrojowego prowadzi nas słynnym ciechocińskim deptakiem. Warto zaraz za Laskiem Sosnowym zjechać w prawo w ul. Leśną, by zerknąć na Dworek Prezydenta RP i cerkiewkę. Trasą rowerową na deptaku dotrzemy do centrum uzdrowiska obok fontanny Grzybek i Parku Zdrojowego. Tu można zatrzymać się dłużej, by w uzdrowisku obejrzeć choćby tężnie, Warzelnię Soli czy Teatr Letni.
Z Ciechocinka wyjeżdżamy ul. Kolejową do alei Jana Pawła II i ruszamy ku drodze krajowej nr 91, przecinamy ją i dalej ścieżką rowerową jedziemy przez Odolion, gdzie czeka nas kolejna wznosząca się serpentyna. Mijamy Stawki i do Aleksandrowa Kuj. Wjeżdżamy skręcając w prawo. Przecinamy torowisko i ścieżką rowerową jedziemy wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Warto z niej na chwilę zboczyć, wjeżdżając w ul. Wspólną, która zaprowadzi do Łazieńca, gdzie stoi dom rodzinny Edwarda Stachury. Tą samą drogą wracamy do ul. Wojska Polskiego, by w parku Jana Pawła II, obok zabytkowego dworca odpocząć i zastanowić się, co chcemy w mieście obejrzeć z bliska. Polecamy: Kościół Przemienienia Pańskiego i ukraiński kurhan.
Wracamy tą samą ścieżką rowerową przez Stawki, Odolion, Ciechocinek do Nieszawy.

Wiktoria jest w dziesiątce najpopularniejszych imion w regionie w 2016 roku. Wśród imion żeńskich królowały też: Lena, Zuzanna i Maja. Natomiast chłopcy najczęściej otrzymywali imię: Szymon, Antoni, Jakub oraz Jan.

Najpopularniejsze imiona dzieci w regionie [ZDJĘCIA]

Wideo: Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (09 + 10-13.08.2017) | POLSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska