Wsiądźmy na rowery i ruszajmy z Nieszawy do Aleksandrowa Kujawskiego, pokonując międzygminną ścieżkę rowerową, którą zbudowano przed laty dla poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Uwaga, będą odcinki wymagające dobrej kondycji, albo poprowadzenia roweru.
Przeczytaj koniecznie: W Toruniu pobili gości z Danii, bo nie mówili w Polsce po polsku!
Zanim opuścimy Nieszawę, do której łatwo mogą dotrzeć promem także turyści zza Wisły, warto rzucić okiem na malowniczy mały plac Jagiellończyka i zajrzeć do zabytkowego kościoła farnego. Potem ruszamy na północ ul. Starościńską w kierunku Ciechocinka. Ścieżka powiedzie wzdłuż drogi powiatowej. W Siarzewie będziemy jechać w otoczeniu niewielkiego lasu. W Podolu trzeba się wspiąć na zmodernizowany wał przeciwpowodziowy, który „przecina” drogę i niebawem wjedziemy do Ciechocinka. Tu poprowadzi nas ul. Nieszawska. Warto odbić na pierwszym skrzyżowaniu w lewo i ruszyć ścieżką rowerową do Raciążka na wznoszącym się nad doliną wzgórzu. Wjazd serpentyną nie będzie łatwy i zapewne nie obejdzie się bez prowadzenia roweru. Raciążek kusi turystów ruinami zamku biskupów kujawskich i ciekawym kościołem oraz widokiem na dolinę Wisły.
Z powrotem do Ciechocinka zjeżdżamy serpentyną (biegnie wzdłuż niej ścieżka rowerowa) i wracamy do ul. Nieszawskiej, która koło Domu Zdrojowego prowadzi nas słynnym ciechocińskim deptakiem. Warto zaraz za Laskiem Sosnowym zjechać w prawo w ul. Leśną, by zerknąć na Dworek Prezydenta RP i cerkiewkę. Trasą rowerową na deptaku dotrzemy do centrum uzdrowiska obok fontanny Grzybek i Parku Zdrojowego. Tu można zatrzymać się dłużej, by w uzdrowisku obejrzeć choćby tężnie, Warzelnię Soli czy Teatr Letni.
Z Ciechocinka wyjeżdżamy ul. Kolejową do alei Jana Pawła II i ruszamy ku drodze krajowej nr 91, przecinamy ją i dalej ścieżką rowerową jedziemy przez Odolion, gdzie czeka nas kolejna wznosząca się serpentyna. Mijamy Stawki i do Aleksandrowa Kuj. Wjeżdżamy skręcając w prawo. Przecinamy torowisko i ścieżką rowerową jedziemy wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Warto z niej na chwilę zboczyć, wjeżdżając w ul. Wspólną, która zaprowadzi do Łazieńca, gdzie stoi dom rodzinny Edwarda Stachury. Tą samą drogą wracamy do ul. Wojska Polskiego, by w parku Jana Pawła II, obok zabytkowego dworca odpocząć i zastanowić się, co chcemy w mieście obejrzeć z bliska. Polecamy: Kościół Przemienienia Pańskiego i ukraiński kurhan.
Wracamy tą samą ścieżką rowerową przez Stawki, Odolion, Ciechocinek do Nieszawy.
Najpopularniejsze imiona dzieci w regionie [ZDJĘCIA]
Wideo: Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (09 + 10-13.08.2017) | POLSKA