Wysoka porażka Red Devils z Wisłą Krakbet

(ARKL)
stracili w czwartek sześć bramek.
stracili w czwartek sześć bramek. fot. Piotr Hukało/archiwum
W pierwszym spotkaniu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy piłkarze Red Devils Chojnice ulegli na własnym boisku 1:6 Wiśle Krakbet Kraków.

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

Red Devils Chojnice - Wisła Krakbet Kraków 1:6 (0:2)
Bramki: Mariusz Kaźmierczak (40) - Andrzej Szłapa (9), Roman Vakhula (16), Marcin Czech (24), Krzysztof Kusia (29), Jakub Mączkowski (35, samobójcza), Adam Żołądź (37, samobójcza)
RED DEVILS: Kępa - Sobański, Żołądź, Sundeev, Mączkowski, Kolesnik, Chrzonowski, Repiński, Burglin, Kriezel, Kaźmierczak.
Żółte kartki: Kolesnik, Kaźmierczak (obaj Red Devils).
Czerwona kartka: Kolesnik (Red Devils, za drugą żółtą).

Od pierwszych minut goście z Krakowa górowali nad chojniczanami. Po pierwszej połowie Wisła Krakbet prowadziła 2:0. Po przerwie Red Devils dążyli do zdobycia kontaktowego gola, ale zamiast strzelić na 1:2, to stracili kolejne trafienia. Dwie bramki były autorstwa graczy gospodarzy - Jakuba Mączkowskiego i Adama Żołądzia.

Wiślacy czuli się tak pewnie, że w ostatnich minutach ćwiczyli element gry z wycofaniem bramkarza. Jedna z takich akcji zemściła się przeciw krakowianom - piłkę przy linii bocznej opanował Mariusz Kaźmierczak i uderzeniem zza połowy boiska trafił do pustej bramki.

Podopieczni trenera Olega Zozuli plasują się na 10. miejscu w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. W tej kolejce pauzuje szósty Marwit Toruń, gdyż FC Siemianowice Śląskie wycofały się z ligi.