Otwarcie wystawy było w piątek i zgromadzili się na nim wielbiciele talentu Korytowskiego, tucholanie, przyjaciele i rodzina artysty.
Zenon Korytowski bierze czynny udział w życiu artystycznym, organizuje wystawy malarstwa, sztuki ludowej, ogólnopolskie, międzynarodowe i nauczycielskie plenery artystyczne. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę, rysunek i małe formy graficzne. Miał około pięćdziesiąt wystaw indywidualnych i uczestniczył w 60. wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Za twórczość artystyczną, pracę pedagogiczną i działalność społeczną dostał wiele odznaczeń i wyróżnień oraz medali.
Jego prace można zobaczyć w wielu miejscach w Tucholi, ale także w muzeach w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Chojnicach, Bydgoszczy, w bibliotece w Tucholi oraz w ratuszu w Olching w Niemczech i Feurs we Francji. Jego dzieła cieszą też oko wielu prywatnych kolekcjonerów nie tylko w kraju ale i za granicą.
Artysta urodził się 3 stycznia 1935 r. w Sompolnie w pow. Konin. Maturę zdał w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia malarskie ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1962 r. Po studiach rozpoczął pracę pedagogiczną w liceum pedagogicznym w Tucholi i Grudziądzu, a później w LO i Technikum Leśnym. Działa w Borowiackim Towarzystwie Kultury i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Na otwarciu wystawy Justyna Więckiewicz z TOK podkreślała, że malarstwo Zenona Korytowskiego wyrasta z tradycji koloryzmu polskiego. - Tak wielokrotnie podejmowana w dziejach sztuki tematyka martwej natury, pejzażu, portretu jest tutaj całkowicie nowym światem, przepuszczonym przez filtr własnej wrażliwości - mówiła plastyczka. - Obrazy zapraszają do wniknięcia w ten świat. Zapraszamy do oglądania dzieł artysty. Warto się bliżej im przyjrzeć.