Artystów powitał starosta chełmiński Zdzisław Gamański, a następnie - w Urzędzie Gminy Kijewo Królewskie artyści spotkali się z wójtem Arkadiuszem Stefaniakiem. Przed przystąpieniem do malowania zwiedzili zakątki gminy z przewodnikiem Sławomirem Grabowskim.
Kolejne dni wypełniła im wytężona praca twórcza. Artyści malowali miejsca, które ich zaciekawiły i urzekły. Podczas środowej (5.07.2023) wystawy, dzięki ich artystycznej wrażliwości, można było odkryć na nowo urokliwe zakątki Chełmna i gminy Kijewo Królewskie. Uroczysty wernisaż odbył się w kościele pw. św. Piotra i św. Pawła przy ul. Wodnej w Chełmnie.
- Obrazy dostanie także marszałek, a część z nich zostanie w starostwie i w naszej gminie - mówi Arkadiusz Stefaniak, wójt gminy Kijewo Królewskie. - Z zainteresowaniem oglądałem prace, na których były Zbocza Płutowskie, pałac w Płutowie czy gołębnik w Szymbornie. Uważam, że taki plener to dla gminy i powiatu świetna promocja.
Tegoroczny plener współfinansowany był z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Chełmińskiego i Gminy Kijewo Królewskie.
Zobaczcie zdjęcia z wernisażu w Chełmnie
