XIV Mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Są medale dla naszego regionu!

(marz)
Patrycja Mrozińska (Wda Świecie) tuż po walce finałowej, w której zdobyła złoto. Od razu, po zejściu z ringu, dostała też kwiaty. Maryla Rzeszut
5 pięściarek z województwa kujawsko-pomorskiego walczyło w finałach mistrzostw Polski juniorek w Grudziądzu. Dwa złote medale wywalczyły w ringu MKS Start Patrycja Mrozińska (Wda Świecie) w kat 75 kg i Larysa Sabiniarz Boxing Chojnice (69 kg). Zawodniczki z Boxing Chojnice zdobyły 3 srebra: Paulina Gruchała (54 kg), Ewa Gibka (57 kg) i Weronika Zakrzewska (60 kg). Startowało 101 pięściarek.

Eliminacje rozpoczęły się w miniony czwartek. Finały przypadły akurat na Dzień Kobiet. Kilka reprezentantek Kujawsko-Pomorskiego spisało się bardzo dzielnie. Wda Świecie została sklasyfikowana jako 3. klub mistrzostw Polski. Najlepszy był Scorpion Szczecin a na 2. miejscu znalazł się Boxing Chojnice.

Złote medale wywalczyły Larysa Sabiniarz (Boxing Chojnice) pokonując 5:0 Olgę Moczałę (Skorpion Szczecin).

Drugie złoto dla naszego regionu zdobyła Patrycja Mrozińska (Wda Świecie), utytułowana zawodniczka. Wygrała pojedynek finałowy 4:1 z Aleksandrą Linek (Skalnik Wiśniówka), niższą od siebie i bardziej krępą rywalką. Walka nie do końca podobała się jej trenerowi Leszkowi Piotrowskiemu: - Patrycja potrafi dwa razy lepiej walczyć niż w tym finale. Powinna, ze swoją inteligencją, znaleźć sposób na nietypowo walczącą przeciwniczkę. W tym pojedynku za dużo było przepychanek, za mało porządnego boksu. Ale złoto jest...

Także w wadze 75 kg, tak jak Patrycja Mrozińska, walczyła jej koleżanka klubowa Karolina Florczyk. Poległa w półfinale, po bardzo wyrównanej walce, tracąc szanse na srebro. Poległa z rąk Linek.

Weronika Zakrzewska (Boxing Chojnice) stoczyła piękną,finałową walkę at. 60 kg z Adrianną Jędrzejczyk (RUSHH Kielce) i poległa co prawda 0:5, ale pokazała bardzo dobry boks. Ta walka uznana została za najlepszą w mistrzostwach Polski. Brąz wywalczyła w tej wadze Klaudia Wilińska ze Startu Włocławek.

Nagrody specjalne

Najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski juniorek w Grudziądzu została Justyna Walaś (TSB Tarnów), zaś najlepszą z województwa kujawsko-pomorskiego Patrycja Mrozińska (Wda Świecie). Nagrodę otrzymała też Weronika Mrozińska, najlepsza pięściarka gospodarzy - MKS Start Grudziądz .

Za najlepszego trenera uznano Marcina Gruchałę (Boxing Chojnice).

Specjalną statuetkę odebrał Stanisław Fręsko, prezes Fundacji Walcz i Zwyciężaj. Ta fundacja, poprzez sieć kancelarii Socrates wspiera finansowo uworzoną w Polsce bokserską ligę młodzieżową Socrates. Najbliższe zawody tej ligi - w Grudziądzu, 28 marca.