https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XXI Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Najpierw oklaskiwać ich będą torunianie

archiwum "Gazety Pomorskiej"
W środę (26 lipca) koncertem w amfiteatrze toruńskiego Muzeum Etnograficznego, rozpocznie się XXI Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej.

Ciechociński Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne” zainaugurowany zostanie w środę (26 lipca) koncertem w Toruniu. To już tradycja, że ciechocińska impreza ma swoją toruńską odsłonę.

Festiwal został wymyślony przez nieżyjącą już piosenkarkę Grażynę Świtałę, która organizowała je w Ciechocinku. Po jej śmierci prawa do organizacji tej imprezy otrzymała od rodziny piosenkarki ciechocińska Fundacja na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS, rozwijając festiwal aż do imprezy międzynarodowej.

W tym roku wystąpi 50 młodych wokalnie uzdolnionych artystów z niepełnosprawnościami. Kilkanaścioro to debiutanci, wśród nich jest dwoje bydgoszczan: Joanna Litwinowicz i Dominik Burchardt.

Zobacz zdjęcia z XX edycji Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej

Koncert uczestników Festiwalu w amfiteatrze toruńskiego Muzeum Etnograficznego

XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży N...

Uczestnicy festiwalu od dwóch tygodni biorą udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez profesjonalistów i z udziałem zespołu muzycznego Artura Grudzińskiego.

W jutrzejszym koncercie w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu (godz. 18) wystąpią m.in. dwaj torunianie, zdobywcy Grand Prix: Szymon Borkowski i Kamil Czeszel. Od czwartku festiwalowe koncerty będą już w parku Zdrojowym w Ciechocinku.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 20 lipca 2017.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
XXI festiwal to fałsz !!!!
Satora i jego konkubina założyli fundacje 2002 to nie może być XXI festiwal ???
Zwykłe oszustwo ????
Media te bzdury powtarzają .
Niech pokaże dokument ze Świtała miała swój opatentowany .
Jakieś wierutne kłamstwo z przekazaniem praw do tamtego festiwalu ? Praw jakiego nie było !
To dlaczego nie organizują takiego festiwalu jak Świtała a zupełnie inne koncerty ?
I jeszcze jedna uwaga,dlaczego nie zakwateruje się tych wokalistów w mieście a jest w Ciechocinku pięknie tylko za miastem ? Wiemy wszyscy ze na to płyną do fundacji ogromne pieniądze od państwa.
Czy to chodzi o to żeby "konkubina" zarobiła ???
G
Gosc
Co za brednie z tymi prawami do festiwalu od rodziny Grażyny Świtały.
Nie żyjąca Grażyna Ś. organizowała zupełnie inne w konwencji piękne i interesujące koncerty. Niepełnosprawni wokaliści śpiewali w duetach z gwiazdami.
Ponadto Grażyna nie miała patentu na swoj festiwal to jakim prawem Satora powołuje się na to wydarzenie ? To nie etyczne przypisywać sobie ileś edycji super festiwalu ? Satorze daleko organizacyjnie i merytorycznie do tamtych koncertów.Przede wszystkim za drogo i jeszcze raz za drogo !!!!! Uczestnicy (50 osóbplus obsuga ,opiekunowie itd) nocują przez kilka tygodni w ośrodku u konkubiny Satory i to za Ciechocinkiem.Czy to tez jest etyczne ? Uczestnicy każdego roku ci sami.Maja wczasy na darmo z publicznych pieniędzy
On i jego fundacja organizują koncerty z publicznej kasy setki tysięcy złotych.
Media powinny prześledzić sprawozdania finansowe tej fundacji i opublikować wtedy swoją opinię.
W Toruniu na koncercie publiczności niewiele.
O co tu chodzi naprawdę ?
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska