Z Energą Manekinem Toruń wygrała Olimpia/Unia Grudziądz - do zera [szczegóły, zdjęcia]

(marz)
Drużyna Olimpii/Unii (od lewej): Patryk Zatówka (w roli rezerwowego), Huang Sheng Sheng, Tomislav Kolarek i Patryk Chojnowski. Maryla Rzeszut
Od derby Grudziądz-Toruń rozpoczęła Olimpia/Unia nowy sezon we Wschodzący Białystok Superlidze. Gospodarze, drużynowy mistrz Polski, wygrali. Zgodnie z przewidywaniami.
[polecany]13271964[/polecany]

(fot. Maryla Rzeszut)

OLIMPIA/UNIA - ENERGA/MANEKIN 3:0
OLIMPIA/UNIA: Huang Sheng Sheng, Kolarek, Chojnowski
Wyniki: Huang - Kulpa 3:1 (6,6,-9,8), Kolarek - Wu Chih Chi 3:1 (-11,9,9,11), Chojnowski - Adamiak 3:2 (2,-8,-9,6,2).

Gospodarze wygrali do zera, ale nie przyszło tak łatwo. Zwycięstwo grudziądzanie musieli wywalczyć bardzo się pilnując i utrzymując wysoką koncentrację.

Bardzo dobrze otworzył mecz lider Olimpii/Unii Huang Sheng Sheng. Oddał Konradowi Kulpie z Energi/Manekina Toruń tylko jednego seta.

Kapitan Olimpii/Unii Tomislav Kolarek nie miał łatwego zadania z nowym w Superlidze Tajwańczykiem - Wu Chih Chi. Pierwszy set - bardzo wyrównany był próbą sił obu zawodników. Później przewaga przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie Chorwat utrzymał dominację i drugi punkt zdobyli gurdziądzanie. Chojnowski debiutował w barwach Olimpii/Unii. W 1. secie rozgromił Grzegorza Adamiaka, który w 2. secie zaczął grać o wiele skuteczniej i - zagrzewany przez swój team - zdołał wygrać dwa kolejne sety. Jednak Chojnowski potrafił skoncentrować się i popisać pięknymi akcjami. Uważnie grał w końcówce pojedynku i zdobył dla drużyny 3. punkt.

Zwycięski debiut Chojnowskiego

Patryk Chojnowski (tyłem) trochę się zdekoncentrował, chcąc dobrze wypaść przed nową publicznością. Miał trochę kłopotów z Grzegorzem Adamiakiem, ale wygrał. Maryla Rzeszut

- To był mój pierwszy mecz przed nową publicznością. To ciężkie zadanie, żeby od razu zaprezentować się z korzystnej strony. Nie zawsze to się udaje - komentował Patryk Chojnowski swój występ. - Nie przypilnowałem dokładnie wszystkich piłek i miałem trochę kłopotów. Najważniejsze, że wygrałem swoją pierwszą partię w nowej drużynie. Mam nadzieję, że w drugim czy trzecim meczu już będę walczyć pewniej i skuteczniej.

Piotr Szafranek, trener Olimpii/Unii był zadowolony z drużyny: -Celem było zwycięstwo, najlepiej 3:0 i to się powiodło.
Grający trener Energi/Manekina Grzegorz Adamiak przyznał, że - jak zawsze - drużyna toruńska jechała na mecz po zwycięstwo. - Nie udało się wygrać, a nawet urwać gospodarzom seta. To jednak mistrzowie Polski. Walczyliśmy, jak mogliśmy najlepiej - tłumaczył. - W kolejnych meczach będziemy się starali zdobyć punkty. Planujemy pewnie utrzymać się w Superlidze, a może wywalczyć miejsce w play off.

Obaj Tajwańczycy : Huang Sheng Sheng z Olimpii/Unii i Wu Chih Chi z Energi/Manekina krótko są w Polsce (5 dni) i potrzebują trochę czasu na pełną aklimatyzację. Z czasem na pewno będą grać o wiele skuteczniej.

Także nowy w Olimpii/Unii Patryk Zatówka, utalentowany junior, zapewnia, że czuje się w grudziądzkim teamie bardzo dobrze: - Trenować będziemy razem w Gdańsku. Mam nadzieję, że pojawię się w którymś meczu Superligi a może w turnieju ETTU Cup. Jak dotąd, najlepiej wspominam zdobycie przeze mnie wicemistrzostwa Europy kadetów w 2012 r i wicemistrzostwa Europy w deblu z Aleksandrem Wereckim. A teraz jestem w drużynie aktualnych brązowych medalistów mistrzostw Europy juniorów. Mam nadzieję, że w Olimpii/Unii się rozwinę. Kadrę narodowa juniorów prowadzi trener Olimpii/Unii Piotr Szafranek. Ma mnie na oku i w Gdańsku, i na meczach w Grudziądzu.