Z piskiem opon kierowcy ścigali się w Grudziądzu [zdjęcia]

(dd)
Jedną z widowiskowych prób sprawnościowych przeprowadzono na placu Niepodległości Piotr Bilski
14 załóg wystartowało w Grudziądzkim Rajdzie Samochodowym. Niestety, na podium zabrakło reprezentantów naszego miasta.

O podium otarł się jednak debiutant Marcin Wera, który z pilotem Krzysztofem Ebertowskim w hondzie civic zajął czwarte miejsce w swojej klasie.

W generalnej klasyfikacji rajdu najlepiej wypadł Tomasz Szupryczyński z pilotem Markiem Szupryczyńskim w subaru imprezie, reprezentujący Automobilklub Toruński.

Drugie miejsce w klasyfikacji wszystkich zawodników zajął Patryk Scieszyński w oplu astrze GSI (klub LKT Wyczół Gościeradz).

Na trzecim miejscu podium stanął Piotr Szupryczyński jadący citroenem C2 (Automobilklub Toruński).

W tegorocznym rajdzie wystartowało 14 załóg. Wśród nich byli kierowcy bez licencji sportowych, ale mający ambicje ścigać się o tytuł mistrzów województwa. W Grudziądzu pokonali oni trasę 60 km i sprawdzili swe umiejętności na 15 próbach sprawnościowych.

Organizatorem rajdu była grudziądzka delegatura Automobilklubu Toruńskiego.