- Od Małopolski po Pomorze i od Dolnego Śląska po Podkarpacie - przez półtora miesiąca odbywać się będzie festiwal regionalnego dziedzictwa, stworzony przez partnerstwa należące do Krajowej Sieci Grup Partnerskich - relacjonują organizatorzy II Ogólnopolskich Dni Partnerstwa Lokalnego, które rozpoczynają się w sobotę.
W tym roku, w województwie kujawsko-pomorskim, w ramach "Dni" odbędą się dwa wydarzenia, których gospodarzem będzie Nakło i Kcynia. Obu patronuje nasza redakcja.
Z wody widać inaczej
Pierwsza propozycja to III Rejs Partnerstw Lokalnych "Z wody widać lepiej". W czasie rejsu z Nakła do Bydgoszczy uczestnicy będą mieli okazję poznać atrakcje Doliny Noteci. Nie zabraknie również produktów tradycyjnych, których degustacja odbędzie się na statku. Na zakończenie rejsu zaplanowano zwiedzanie Rynku w Bydgoszczy i powrót autobusem do grodu nad Notecią. Rejs zaplanowano 28 sierpnia.
Smaki Krajny i Pałuk
Druga propozycja to przegląd dziedzictwa kulinarnego Krajny i Pałuk. Konkurs kulinarny zostanie przeprowadzony w kategoriach: produkty mięsne, produkty jarskie, napoje i nalewki, przetwory owocowe i warzywne, zupy, wyroby piekarnicze i cukiernicze. Prócz degustacji tradycyjnych przysmaków w programie przeglądu przewidziano również występy zespołów ludowych oraz atrakcje dla dzieci.
Konkurs odbędzie się 19 września w Kcyni. O szczegółach napiszemy przed imprezą.