pomorska.pl/region
Więcej informacji z regionu przeczytasz na stronie www.pomorska.pl/region
We Włocławku nastąpi uroczyste podpisanie umowy na budowę dwóch odcinków autostrady A1 Czerniewice Brzezie i Brzezie - Kowal. W tej uroczystości ma uczestniczyć m.in. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
Odcinek Brzezie - Kowal zbuduje polsko irlandzkiego konsorcjum, którego liderem jest PBG S.A.
Natomiast za wykonanie odcinka Czerniewice - Brzezie odpowiadać ma irlandzko- polskie konsorcjum, którego liderem jest SRB Civil Engineering Ltd. Oba odcinki mają być gotowe do czerwca 2012 roku.
165 km. przez nasz region
Cała autostrada A1, przebiegająca przez nasz region wynosi długość 165km. Najdalej prace zaawansowane są na odcinku Od Nowych Marz pod Grudziądzem do toruńskich Czerniewic. Tu budowa idzie pełną parą. Wylewany jest już asfalt na kolejne fragmenty tej trasy i trwa budowa wszystkich obiekcie ma się rozpocząć budowa również na fragmencie Brzezie - Kowal, na który jutro zostanie podpisana umowa.
Pozostały odcinek do wykonania w naszym regionie przebiega od Kowala do granicy naszego województwa. I ten odcinek będzie budowany przez łódzki oddział GDDKiA
Najpierw musieli wydać wiele decyzji
- Dla realizacji tej inwestycji wojewoda kujawsko-pomorski wydał łącznie 352 decyzje w tym: 18 decyzji związanych z uwarunkowaniami środowiskowymi i pozwoleniami na budowę, a w ostatnim czasie dla odcinka od Torunia do granicy województwa kujawsko-pomorskiego 126 decyzji wywłaszczeniowych i 210 decyzji przekazujących nieruchomości w trwały zarząd - wylicza Piotr Kurek, rzecznik wojewody.- Przy wydawaniu tych decyzji pracowało w różnych okresach czasu na różnych etapach postępowań 15 pracowników.
Dla odcinków Nowe Marzy - Toruń i Toruń - granica województwa przeprowadzono, przy postępowaniach związanych ze zmianą pozwoleń na budowę lub wydawaniem pozwoleń na budowę procedurę ponownego badania oddziaływania na środowisko.
