Za nami wyjątkowy listopadowy "Spacerek po Chełmnie"? Co w najbliższym czasie?

Monika Smól
Monika Smól
Tylko dwie osoby nie wystraszyły się chłodu i wybrały się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem Anną Grzeszną-Kozikowską
Tylko dwie osoby nie wystraszyły się chłodu i wybrały się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem Anną Grzeszną-Kozikowską Rafał Przybylski
Co w najbliższym czasie zaplanowano w Chełmnie i powiecie chełmińskim? Jakie wydarzenia, imprezy warto wpisać do swojego kalendarza?

Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 20

Mikołajki w Tytlewie

Na 3 grudnia zaplanowano spotkanie ze św. Mikołajem dla wszystkich dzieci. Rozpocznie się o godz. 11. W programie: ubieranie choinki, strojenie pierników, zabawy z Elfem, kącik malucha i warsztaty dla dzieci z robienie bombek decoupage. Będzie też wizyta św. Mikołaja.

Mikołajki w Małym Czystem

Na 5 grudnia zaplanowano Mikołajki dla dzieci z sołectwa Małe Czyste. Zapisy można zgłaszać do 1 grudnia - do pani sołtys Jolanty Śliwińskiej Teli, pod nr tel. 782 966 208 i Ewy Mosak pod nr tel. 669 952 533. Wpisowe wynosi 10 złotych. Impreza rozpocznie się o godz. 17.

Wystawa w Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Otwarcie wystawy czasowej „W kołysce Ziemi Obiecanej. Przedwojenne szopki bożonarodzeniowe z kolekcji Łukasza Ciemińskiego", odbędzie się 14 grudnia o godz. 17 w Sali Mieszczańskiej ratusza.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Papowie Biskupim

Już 4 grudnia odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej w Papowie Biskupim dla wszystkich zainteresowanych. Potrwa od godz. 14 do 17. Na gości czekać będą: ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i rodziców, sesja świąteczna, kubki z dowolną grafiką świąteczną, pyszne ciasta i napoje. W magiczny nastrój świąteczny wprowadzą piosenki, które zaśpiewają uczniowie. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na organizację Dnia Dziecka w szkole.

Santa i jego banda – mikołajki w Chełmnie

Czekacie na Mikołaja? Sprawdźcie, co przygotowano w ChDK na 6 grudnia!

  • 14 - Kinoteatr RONDO – darmowy* seans „Świąteczny cud” *wejściówki do odbioru w kasie kina od 24 listopada. Projekcja jest finansowana przez Urząd Miasta Chełmna.
  • 15.30 - rynek – świąteczne utwory w wykonaniu grupy wokalnej ChDK, prowadzonej przez Patrycję Rutkowską.
  • 16 - rynek – symboliczne zapalenie lampek na miejskiej choince.
  • 16 - 19 - Rondo – spotkanie z Mikołajem. Będą pamiątkowe zdjęcie, certyfikat „grzecznego dziecka” i słodkie upominki
  • 17 - 18 - Rondo – Santa i jego banda*, czyli świąteczne zabawy z grupą FUNimki! Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina od 24 listopada. Ilość miejsc ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o pobieranie wejściówek dla dziecka i maksymalnie jednego opiekuna.

Historia Misia miodem płynąca - warsztaty dla dzieci w Chełmnie

Rozwiń twórcze umiejętności odkrywając sekrety i techniki animacji poklatkowej - 4 grudnia w Kinoteatrze Rondo. Przy okazji projekcji filmu "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu" przeczytany zostanie fragment książki “Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza, na podstawie, której powstał ten film. Następnie przeprowadzone zostaną warsztaty dla dzieci z animacji poklatkowej. Przybliżony zostanie młodym widzom proces powstawania filmu, poznają wybrane techniki, by uruchomić wyobraźnię młodych widzów. Uczestnicy wezmą udział w procesie tworzenia własnej historii (a może kontynuacji) przygód Misia i jego rodziny. Organizatorzy z dziećmi napiszą krótki scenariusz, następnie przygotują papierową scenografię i nagrają film metodą animacji poklatkowej. Zgłoszenia - na adres e-mail: [email protected] (ilość miejsc ograniczona).

Wyjazd do Gdyni

Kijewski GOK i OSP Płutowo organizują wycieczkę do Gdyni. Zaplanowano ją na 11 grudnia. W programie: akwarium gdyńskie, spektakl "Piotruś Pan" w Teatrze Muzycznym oraz obiad. Wyjazd nastąpi o godz. 7 z parkingu przy kijewskim stadionie piłkarskim. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 506 664 704.

Mikołaj i kiermasz świąteczny w Unisławiu

4 grudnia br., na skwerze przed Urzędem Gminy w Unisławiu, będzie się działo - i to już od godz. 10. Atrakcje przewidziano do godz. 21. Już dziś zdradzamy garść szczegółów. Będzie magiczna wizyta Św. Mikołaja - o godz. 16, wielu wystawców ze świątecznymi produktami, pyszne swojskie jadło. Ponadto, zaplanowano kreatywne zajęcia dla dzieci ze śnieżynkami i elfami, wyjątkowe zajęcia animacyjne. Będzie też wielka fabryka Św. Mikołaja!

Koncert świąteczny w Chełmnie

Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” zaprasza na coroczny Koncert Świąteczny, podczas którego będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w niezwykłym opracowaniu, obejrzeć tańce wybranych regionów Polski, a to wszystko w towarzystwie kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze”. Koncert zaplanowano na 11 grudnia, o godz. 17, w Kinoteatrze Rondo. Bezpłatne wejściówki są do nabycia w Rondzie od 30 listopada.

Warsztaty piernikowe w Unisławiu

Warsztaty wypiekania pierników zaplanowano na sobotę, 10 grudnia w kuchni unisławskiego GOK-u. Rozpoczną się o godz. 10. Koszt udziału to 20 złotych. Zapisy i więcej informacji w biurze GOK-u, pod nr tel. 56 68 68 734, email: [email protected], na profilu facebookowym GOK-u oraz www.unislaw.pl/kultura.

Monodram w Chełmnie

Monodram „Syn Chama”, w reżyserii Sebastiana Frodymy, zaplanowano 9 grudnia o godz. 18 w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. Spektakl przedstawia wizję okresu pańszczyzny, na podstawie książki Kacpra Pobłockiego pt. "Chamstwo". Historia Polski to nie tylko bitwy, podboje czy wojny. To nie tylko opowieści o miastach, zamkach i grodach. Około 90 proc. społeczeństwa Rzeczpospolitej stanowili chłopi, zniewolona grupa rodzima, niewolnicy, których „pan” miał prawo krzywdzić. Zamiast Słońca widzieli kij i bat nad głową, ich plecy dziwiły się, że nie pękną, ale kto trzymał bat? "Syn Chama" to refleksja nad tym, czym była niegdyś tradycja i jakie jej skutki odczuwamy do dziś. Jaki charakter miała relacja pan – ojciec – syn? Monodram porusza temat traum międzypokoleniowych, a także stanowi lekcję na temat – mało znanej – historii Polski. Przedstawienie potrwa około 60 minut. Spektakl jest przeznaczony dla widzów od 13 roku życia. Rezerwacja obowiązkowa pod nr tel. 500 810 595 lub mail: [email protected] Bilety - przy wejściu - w cenie 20 zł.

Dla kogo pierogi?

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław zaprasza do zakupu pierogów na zamówienie. Domowe pierogi z kapustą i grzybami przygotowane przez Gospodynie będą wydawane 18 i 19 grudnia w okienku kuchni piwnicy Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Zamówienie na pierogi (mrożone) pod nr tel.: 518-963-876. Koszt: 34 zł/kg.

Warsztaty origami

Muzeum Ziemi Chełmińskiej przygotowało dla dzieci powyżej 7 roku życia niespodziankę na Mikołajki - naukę tworzenia świątecznych ozdób z papieru. Zajęcia odbędą się 3 grudnia, od godz. 10 do 12 i od godz. 13 do 15. Zapisy - pod nr tel. 56 686 21 04.

Biblioteczne konkursy

Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmnie, zaprasza do współtworzenia wystawy „Święta ze smakiem”. Celem jest zaprezentowanie przepisów na potrawy świąteczne. Można je dostarczyć do Wypożyczalni dla Dorosłych lub do 10 grudnia na: [email protected] Więcej pod nr tel. 56 676-14-54. Wystawa trwać będzie od 10 grudnia do 27 stycznia 2023 r.
Drugi konkurs to „List do Świętego Mikołaja”. Organizator nie określa wieku uczestników, formy ani techniki, dając możliwość wykazania się inicjatywą. Wersja listu może być plastyczna bądź literacka. Liczą się: oryginalność, pomysłowość, estetyka. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Prace należy składać w Oddziale dla Dzieci do 8 grudnia, a wystawa będzie od 22 grudnia br.

Jarmark Bożonarodzeniowy

W ChDK czekają na zgłoszenia wystawców i rękodzielników do 4 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano na 17 grudnia, od godz. 10 do 20 na starówce w Chełmnie.

Ruszył Sztab WOŚP w Kijewie Królewskim

Utworzony został Sztab WOŚP w GOK Kijewo Królewskie. Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem lub opiekunem Sztabowej Puszki Stacjonarnej - zgłoś się do KOG-u. Wolontariuszem może zostać każdy, od najmłodszego (za zgodą opiekuna) do najstarszego. Puszki Stacjonarne to puszki, do których od 10.12.2022 r. do 29.01.2023 r. zbierane będą pieniądze w różnych instytucjach, firmach, przedsiębiorstwach, organizacjach czy szkołach. Jesteś ich przedstawicielem? Daj znać do Sztabu! Na zgłoszenia czekają tam do 9 grudnia br. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych".

Nabór wolontariuszy WOŚP trwa w Unisławiu

Przed nami 31. finał WOŚP, który zaplanowano na 29 stycznia 2023 roku, pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Przygotowania już się rozpoczęły. Gminny sztab WOŚP został utworzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Unisławiu. Osoby z gminy Unisław, które chciałyby zostać wolontariuszem mogą już rejestrować się w bazie sztabu. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem WOŚP załóż konto na iwolontariusz.wosp.org.pl. Możliwa jest też rejestracja tradycyjnym sposobem. Wtedy konieczne jest osobiste wypełnienie ankiety w GOK-u, gdzie pracownicy ponadto, zrobią zdjęcie i zarejestrują wolontariusza w bazie. Możliwe jest też przesłanie pocztą elektroniczną wypełnionej ankiety wraz ze zdjęciem na adres [email protected] Wolontariusze rejestrujący się tradycyjnym sposobem, będą ponadto zobowiązani do dostarczenia podpisanego oświadczenia, wygenerowanego z systemu. Nabór wolontariuszy trwa do 9 grudnia. Sztab czeka też na zgłoszenia firm, organizacji i innych punktów do przyjęcia puszek stacjonarnych.

Zobaczcie zdjęcia ze "Spacerku po Chełmnie"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie