https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaczęły się próbne matury z CKE. W V LO w Bydgoszczy pisze je prawie 120 maturzystów [zdjęcia, tematy]

Małgorzata Pieczyńska
Bydgoscy maturzyści sprawdzają swoją wiedzę podczas próbnej matury z CKE. W V LO w Bydgoszczy przystąpiło do niej 119 uczniów.
Bydgoscy maturzyści sprawdzają swoją wiedzę podczas próbnej matury z CKE. W V LO w Bydgoszczy przystąpiło do niej 119 uczniów. Dariusz Bloch
Dziś (3 marca) w bydgoskich liceach i technikach w ścisłym reżimie sanitarnym rozpoczęły się próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Do egzaminu pisemnego z języka polskiego w V LO w Bydgoszczy przystąpiło 119 tegorocznych maturzystów.

Zobacz wideo: Sztuczne płuca Bydgoszczy pociemniały.

Przeprowadzenie próbnej matury z CKE jest dobrowolne, a decyzję podejmuje dyrektor szkoły. W Bydgoszczy niektóre szkoły z uwagi na sytuację epidemiologiczną dopiero na początku tego tygodnia postanowiły, że uczniowie do niej przystąpią. Dla młodzieży to dobra okazja, aby przećwiczyć procedury, które będą obowiązywać na właściwej maturze.

W V LO w Bydgoszczy w styczniu br. była już próbna matura z Nową Erą, ale skoro taką możliwość dała też CKE, to szkoła z niej skorzystała. W środę (3 marca) rozpoczął się pisemny egzamin z języka polskiego, w czwartek (4 marca) maturzyści zmierzą się z matematyką, a w piątek (5 marca) z językiem angielskim.

Z sali uczniowie wychodzili zadowoleni Julia Gadzinowska i Ryszard Kimmel z V LO, którym będziemy towarzyszyli na właściwej majowej maturze, stwierdzili, że tematy były bardzo łatwe, zaskakująco łatwe. Egzamin skończyli przed czasem. Oboje wybrali temat pierwszy.

W poniższej galerii znajdziesz sugerowane odpowiedzi z próbnej matury >>>

Mamy dla was sugerowane odpowiedzi z matury - z języka polskiego, matematyki i angielskiego. Zobaczcie je na kolejnych slajdach naszej galerii.

Matura 2024 - odpowiedzi. Matematyka rozszerzona [ARKUSZ, ROZWIĄZANIA]

- Były dwie rozprawki. Temat pierwszej to wpływ wyboru na życie człowieka na podstawie fragmentu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Należało się odwołać do całości lektury i jednego dowolnego dzieła kultury - mówi Ryszard Kimmel. - Druga rozprawka to był fragment lektury nieobowiązkowej "Ludzie bezdomni" Stefana Żeromskiego. A temat brzmiał: "Wpływ kultury i sztuki na bohaterów". Tu trzeba było się odwołać do lektury i dwóch innych tekstów kultury. Pojawiła się też interpretacja wiersza Bolesława Leśmiana "Z lat dziecięcych".

Zobacz zdjęcia z próbnej matury z CKE w V LO w Bydgoszczy - przejdź do galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska