Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zadbaj o wannę

(pio)
fot. sxc
To, że często jest w niej woda nie oznacza, że się nie brudzi. Też powinniśmy ją myć. Mowa o wannie.

Co jakiś czas na wannie pojawia się żółty osad z wody i mydła. Do czyszczenia powierzchni wanny, obojętnie czy akrylowej, czy żeliwnej, można użyć szczotki zamoczonej w occie.

Żelem do skutku
Skuteczne są też żele sanitarne. Mleczka, granulaty, pasty i proszki z mączką marmurową odpowiednie są tylko dla niektórych rodzajów emalii w wannach. Nie polecamy używać proszków zawierających chlor, amoniak i alkohol. Z akrylowymi wannami trzeba uważać: łatwo mogą się zarysować. Rysy znikną, jeżeli użyjemy pasty polerskiej.

Gdy z powierzchni wanny stalowej odprysła emalia, miejsce to można pokryć tzw. emalią zaprawową. Kupuje się ją w małych tubkach w różnych kolorach, zazwyczaj pastelowych.

Oczyść i osusz
Wanny z hydromasażem wymagają więcej wysiłku. Konieczna jest także regularna dezynfekcja całego systemu. Używa się do tego specjalnych płynów polecanych przez producentów wanien lub lamp z ultrafioletem. Po każdej kąpieli elementy hydromasażu muszą być całkowicie opróżnione z wody i osuszone, bo inaczej będą się w nich rozwijać bakterie i grzyby. Po kolejnym uruchomieniu systemu mogą się dostać do wody, a kąpiel z glonami nie należy do najprzyjemniejszych.

Dobrze, gdy cała aparatura jest wykonana z tworzyw antybakteryjnych, czyli z dodatkiem specjalnej substancji, nieprzyjaznej dla mikroorganizmów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska