W 2008 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zdecydowało się na zaoferowanie zupełnie nowej usługi - cmentarza dla zwierząt „Tęczowy las”. Wówczas była to trzecia tego rodzaju placówka w Polsce, po grzebowisku w Gniewkowie i miejscowości Mochle koło Bydgoszczy.
ZOBACZ: Tyle zarabiają Polacy za granicą [STAWKI]
I choć wiele osób odnosiło się do tego pomysłu sceptycznie, to taki krok wymusiły przepisy zakazujące chowania martwych zwierzaków w ogródkach, parkach czy na łąkach. Głównie ze względów sanitarnych.
Obecnie w „Tęczowym lesie” pochowanych jest 687 zwierząt. To 551 psów, 102 koty, 21 królików, 6 świnek morskich, 2 fretki, 2 szczury oraz jedna mysz, żółw i szynszyla.
Koszt pochówku wraz z prawem do pola grzebalnego na dwa lata wynosi 260 zł dla psów i kotów, a 104 złote dla małych zwierząt. Cena ta obejmuje grzebanie zwłok zwierzęcych w kartonowym pojemniku lub biodegradowalnym woreczku oraz umieszczenie kamienia wraz z tabliczką z wygrawerowanym imieniem zwierzęcia i datą śmierci.
Opłata za ponowienie prawa do pola grzebalnego na kolejne trzy lata wynosi 104 złote, niezależnie od gatunku zwierzęcia.
PULS POLITYKI odc.8 gen. Richard Sherriff były dowódca wojsk NATO o realnej wojnie z Rosją.