Otwarcie zakładu rehabilitacji MZOZ we Włocławku
Zakład Rehabilitacji Leczniczej należy do Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Placówka jest świetnie wyposażona i czeka na przyjęcie pacjentów. - Obiekt jest przepiękny - mówił podczas otwarcia Tomasz Pieczka, dyrektor oddziału kujawsko- pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Pierwsi pacjenci mają skorzystać z tej placówki pod koniec miesiąca. Uruchomione mają być oddziały: opieki pielęgnacyjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, kardiologicznej oraz dział rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej.
Oddział opieki pielęgnacyjnej oferuje opiekę nad pacjentami chorującymi na nieuleczalne choroby w systemie opieki całodobowej. Tu na chorych czekają w przytulnych pokojach 24 łóżka.
Oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej i kardiologicznej zajmował się będzie pacjentami, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają rehabilitacji oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego. Znajdą tu miejsce pacjenci m.in. po urazach czy zabiegach operacyjnych.
W dziale rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej wykonywane będą zabiegi podobne jak w poradni rehabilitacyjnej przy ul. Mickiewicza. Ale w obiekcie przy ul. Żeromskiego jest nowocześniejszy sprzęt! - Jako jedyni we Włocławku mamy kriokomorę - podkreślał Jarosław Demianiuk, kierownik działu fizjoterapii. - Ponadto jest tu salus, jedno z sześciu urządzeń w Polsce wytwarzających głębokie pole magnetyczne.
Na razie z tego urządzenia będą mogli korzystać tylko pacjenci komercyjni. Zabieg bowiem jest drogi - kosztuje 150 złotych. I nie ma refundacji Narodowego Funuszu Zdrowia. Ale kriokomora będzie dostępna także w ramach NFZ.
Kiedy nowy Zakład Rehabilitacji Leczniczej zaoferuje usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? - Trwają prace, żeby placówka mogła podpisać kontrakt jak najszybciej - odpowiada Tomasz Pieczka.
Zdaniem dyrektora kujawsko-pomorskiego NFZ, podpisanie kontraktu to kwestia najbliższych dni, najwyżej tygodni. Na razie rozmowy na temat zwiększenia dofinansowania dla Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej trwają.
- Taki obiekt musi być wykorzystany dla dobra pacjentów - podkreślał Tomasz Pieczka.
Remont i adaptacja budynku przy ul. Żeromskiego kosztował włocławski samorząd 6 mln 681 tys. złotych. Do tego na wyposażenie obiektu i zakup sprzetu poszło około 2 mln złotych.
Czytaj e-wydanie »