- Wprowadziliśmy na rynek innowację, która zagości na polskich dworcach, zwłaszcza w perspektywie zbliżającego się EURO 2012 - twierdzi optymistycznie Krzysztof Wysocki z Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy.
Można wykorzystać na dworcach, peronach, w poczekalniach, tunelach
Na tej najważniejszej imprezie kolejowej, KZŁ zaprezentowały serię nowości, zarówno w dziedzinie informacji, jak i obsłudze pasażera.
Spółka podczas targów pokazała m.in. tablice LCD, które można wykorzystać na dworcach, peronach, w poczekalniach, tunelach, a także na mniejszych przystankach.
Ten system informacji wizualnej zdobył główną nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii IT. Jednym z jego elementów jest automat biletowy zintegrowany z tablicą informacyjną.
Obsługuje on wszystkie bilety kolejowe wraz z biletami okresowymi.
Przyjmuje płatność monetami, banknotami i kartą oraz wydaje resztę.
Dodajmy, że z podobnego urządzenia korzysta już Arriva PCC, dla której Kolejowe Zakłady Łączności postawiły swój automat w Tucholi.
KZŁ to jedyna polska firma produkująca tego typu urządzenia. Chodź podobne rozwiązania są powszechnie stosowane w innych krajach Europy, zwłaszcza zachodniej to bydgoskie zakłady poszły o krok dalej zapewniając możliwość dynamicznego, sekwencyjnego i wielokolorowego podświetlenia podawanych informacji.
Dzięki temu na jednej tablicy informacyjnej mogą być wyświetlane jednocześnie informacje w wielu kolorach.
Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako to
największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży
transportu szynowego.
To m.in. okazja do promowania transportu, spedycji i logistyki kolejowej. Targi odbywają się raz na dwa lata, w tym roku imprezę zorganizowano w październiku.
