Zakrzewo. Mieszkańcy DPS wrócili z międzynarodowej spartakiady z medalami

(iga)
Medaliści spartakiady: na pierwszym planie  Wincenty Kubiak, za nim od lewej Waldemar Cieśliński, Janusz Walczak i Dawid Wójcik
Medaliści spartakiady: na pierwszym planie Wincenty Kubiak, za nim od lewej Waldemar Cieśliński, Janusz Walczak i Dawid Wójcik
Sukcesem zakończył się wyjazd ekipy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie na IX Międzynarodową Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu. Członkowie zakrzewskiej ekipy zajęli miejsca od pierwszego do czwartego miejsca.

W spartakiadzie, nad którą honorowy patronat objął Ambasador Belgii w Polsce, udział wzięło ok. 400 uczestników. Grupa, w której startowali zakrzewianie byli, okazała się najliczniejsza. Konkurencja była duża. Mieszkańcy DPS w Zakrzewie rywalizowali w unihokeju, rzucie do kosza, slalomie z piłką między pachołkami. Osiągnęli świetne wyniki.

Na najwyższym stopniu podium stanął Wincenty Kubiak, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej powyżej 60 lat. Drugie miejsce w kat. 46-60 lat zajął Janusz Walczak. Z pucharem za trzecie miejsce w kat. 36-45 lat przyjechał ze spartakiady Waldemar Cieśliński, a Dawid Wójcik uplasował się na czwartej pozycji w kat. 19.-35 lat.

Uzyskane medale i nagrody były uwieńczeniem ciężkiej pracy mieszkańców i terapeutów DOPS w Zakrzewie.