www.pomorska.pl/region
Więcej informacji z regionu przeczytasz na stronie www.pomorska.pl/region

W Kaczym Bagnie warunki są polowe, ale dostosowane również do potrzeb Pań niepełnosprawnych
(fot. fot. Gabi Zawada)
Tam od 24 lipca do 6 sierpnia grupa nieformalna "Ulica Siostrzana" organizuje ósmą już Feministyczną Akcję Letnią.
- Innymi słowy obóz feministyczny - tłumaczy Ewa Stoecker, współorganizatorka imprezy. - Przez prawie dwa tygodnie przebywamy w swoim gronie, wymieniamy się doświadczeniami, dyskutujemy.
Ważne sprawy
Dyskusje na temat feminizmu, o tym, jak przeciwdziałać przemocy, nierówności ze względu na płeć, to tylko kilka tematów, które obligatoryjnie pojawiają się podczas warsztatów.
- Rano i po południu prowadzimy bloki tematyczne koncentrujące się wokół ważnych dla nas spraw - opowiada Ewa. - Zajęcia prowadzą same uczestniczki oraz zaproszone przez nas specjalistki: od ekonomii, historii feminizmu oraz historii z perspektywy kobiet.
Są też zajęcia praktyczne: - W ubiegłym roku było np. sypanie mandali, filcowanie, zajęcia artystyczno - plastyczne - wymienia Ewa Stoecker.
Zawsze jest warsztat WenDo, czyli sztuki samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt.
Namioty i dzieciaki
Podczas FAL-i śpi się w namiotach (które samemu należy ze sobą zabrać) i jada się wegetariańskie jedzenie. - W tym roku kuchnię urozmaicą hinduskie smaki - cieszy się Ewa.
Mile widziane są wśród uczestniczek mamy z dziećmi. - Można zabrać ze sobą synka w wieku od 3 do 10 lat i córki od 3 roku życia. Trzynastolatki traktowane są jeszcze jako dzieci w związku z czym niższe są koszty ich pobytu na obozie - tłumaczy Ewa Stoecker. - Mamy będą mogły swobodnie korzystać z zajęć, gdyż w tym czasie ich pociechami zajmą się opiekunki.
Kacze Bagno to Miejsce Inicjatyw Pozytywnych w gminie Kurzętnik, w okolicach Brodnicy.
Dodatkowe informacje na temat FALi znajdują się na stronie http://siostrzana.org/obozy-feministyczne.