- Gdy ktoś szuka dobrze płatnego zajęcia na wakacje, najłatwiej i najbezpieczniej zgłosić się do biura pośrednictwa pracy - podpowiada Tomasz Hanczarek, prezes firmy Work Service. To największa agencja pracy tymczasowej w Polsce, w naszym regionie ma oddziały w Bydgoszczy i Włocławku.
Czytaj też:Praca na wakacje. Za granicą zarobisz nawet do 2,5 tysiąca euro miesięcznie
W 2011 roku lepiej zarabiać w Portugalii czy może w Emiratach Arabskich?
- Wysyłamy naszych pracowników w różne miejsca, od Portugalii po Rosję - dodaje Hanczerek.
Decydując się na wakacyjny zarobek, można liczyć nawet na 2,5 tys. euro netto miesięcznie. Na chętnych czekają nie tylko kraje europejskie, ale również tak egzotyczne miejsca, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Mauritius - wynika z najnowszych danych Work Service.
Kolejne nowo otwierane rynki pracy dla Polaków dają coraz większe możliwości znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia, zwłaszcza w najcieplejszych rejonach świata.
Poza możliwością zdobycia bezcennego doświadczenia, młodych ludzi do wyjazdu przekonują kilkukrotnie wyższe stawki wynagrodzenia niż w Polsce.
Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów zarobkowych są Niemcy i Wielka Brytania.
Jednak coraz wyższe stawki proponowane przez pracodawców w atrakcyjniejszych turystycznie krajach, mogą przekonać zainteresowanych do ich wybrania.
Zwłaszcza, że znalezienie tego typu ofert nie jest trudne. Na pewno pomogą wspomniane już biura pośrednictwa pracy.
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, by zarabiać za granicą
O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji?
- Wyjazd na własną rękę jest ryzykowny, dlatego przede wszystkim należy zadbać o współpracę z wiarygodną i rzetelną agencją pośrednictwa pracy, która posiada pozwolenie na prowadzenie zarobkowego użyczania pracowników - podkreśla Krzysztof Ingot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service.
Najlepszą metodą będzie zestawienie ofert kilku agencji, aby mieć skalę porównania, i na tej podstawie dokonać wyboru najlepszej propozycji dla siebie.
Przed podjęciem pracy należy również bardzo dokładnie przeczytać umowę, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek.
Dużym wzięciem za granicą cieszą się m.in. ratownicy, animatorzy, kierowcy luksusowych samochodów czy rezydenci.
