Zarząd powiatu aleksandrowskiego nie uzyskał absolutorium

(iga)
Zarząd powiatu,od lewej wicestarosta Marzenna Drab, Lotfi Mansour, starosta Wioletta Wisniewska
Zarząd powiatu,od lewej wicestarosta Marzenna Drab, Lotfi Mansour, starosta Wioletta Wisniewska (iga)
Radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu. Komisja rewizyjna jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała wniosek o udzielenie absolutorium. Na sesji brakło jednego głosu, by zarząd powiatu mógł się cieszyć.

Siedem godzin obradowali dziś radni powiatowi. Przed przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu i uchwały w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi powiatu dwaj wiceprzewodniczący rady, Arkadiusz Żak i Jan Kościerzyński, wytoczyli przeciw staroście Wioletcie Wiśniewskiej armaty w postaci nagród przyznanych pracownikom starostwa. Dołączyła do nich radna Elżbieta Baryza, która ujęła się za dyrektorami szkół podległych powiatowych, dla których nagród nie było.

Nie pomogły tłumaczenia, że pieniądze na nagrody zostały wygospodarowane w starostwie. Starosta przez wiele miesięcy pracowała bez wicestarosty i miała najniższą z możliwych pensję, zaś jej dodatek wynosił 1 złoty (słownie jeden). Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyła na nagrody .Tłumaczyła też, że od dwóch lat pracownicy starostwa nie mieli podnoszonych wynagrodzeń, nauczyciele natomiast mają swoje podwyżki gwarantowane Kartą Nauczyciela.

Atak wiceprzewodniczących nie był przypadkowy. Spodziewali się zmiany swojej sytuacji, bowiem sześciu radnych złożyło na ręce przewodniczącego rady Dariusza Wochny wniosek o ich odwołanie z funkcji. Wniosek został uwzględniony w porządku obrad.

Zarzuty o brak oszczędności zrobiły swoje. Nawet przewodniczący komisji rewizyjnej, która jednogłośnie przyjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium, po tych wystąpieniach głosował przeciw jego udzieleniu zarządowi w składzie: Wioletta Wiśniewska (starosta), Marzenna Drab (wicestarosta) i Lotfi Mansour.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 8 radnych, wstrzymało się od głosu - 6, przeciw było 3. Zabrakło jednego głosu, bo przy tym głosowaniu powinno być 9 głosów "za",skoro rada liczy 17 radnych.

Rada odwołała w tajnych głosowaniach obu wiceprzewodniczących, wywodzących się z malutkiego ugrupowania Kujawska Inicjatywa Samorządowa. Ma ono w radzie 3 radnych.

Wiadomości z Aleksandrowi Kujawskiego

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 22.06.2013 o 09:31, Gość napisał:

Bardzo się cieszę, że wice zostali odwołani. Przypomnijcie sobie w jakich okolicznościach zostali powołani. Myślę, że rolnicy poszkodowani przez Jantur też są zadowoleni.


W końcu jak mówią po wsiach!
g
gość
wepchnął ją łyczak i tu mamy cichą kolaborację PiS-u i Platformy. Co na to Jarek i Donek?
g
gość

A w Aleksandrowie nie było kandydata na wicestarostę tylko trzeba było zatrudnić p. marzannę ???? Z jakiegoś Grudziądza czy Świecia??? To taki niezastąpiony fachowiec?

Jak nie wybrali jej na posła to mogła iść na bezrobotny a nie wpycha się na siłę do roboty.

G
Gość

Już kupują sprzęt nagrywający

a
adam 12

To wszystko co się dzieje w Radzie Powiatu aleksandrowskiego i Zarządzie Powiatu wyraźnie wskazuje,  ze radni powiatowi w dalszym ciągu zajmują się sobą i nie mają zamiaru zajmować się sprawami do których zostali powołani czyli sprawami powiatu. 

Teraz będą potajemne spotkania, rozmowy gdzieś na parkingach, przed bankami, no może i na cmentarzach i kupczenie stanowiskami powiatowymi by tylko przeciągnąć kogoś na swoją stronę, przed głosowaniem za odwołaniem zarządu powiatu. 

 

Ciekawe kto z zainteresowanych będzie nagrywał takie spotkania?

p
pin
W dniu 24.06.2013 o 07:15, Gość napisał:

... i długopis  ...

Długopis zapewne trafił do izby historycznej jako kultowe narzędzie czynu zabronionego i "obiekt pożądania " lokalnych historyków i zbieraczy. Kiedy będzie wystawiony do oglądania ???

G
Gość
W dniu 24.06.2013 o 11:09, Dawidek napisał:

Tu się pewnie przyda wykształcenie - nie udzielenie absolutorium zarządowi jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu, rada powiatu podejmuje stosowną uchwałę na sesji zwołanej nie wcześniej niż po 14 dniach od podjęcia uchwały w .s. nieudzielenia zarządowi absolutorium.Czyżby ostatnie dwa tygodnie p. Wiśniewskiej, p. Drab i p. Mansoura ?Do odwołania potrzebne 3/5 głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.I tu pojawia się potrzeba minimalnej wiedzy matematycznej, a może jednak odbędą się gierki quasi polityczne, by stołeczki spod doopy nie uciekły !

RIO nie udzieliła pozytywnej opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu i o absolutorium?

G
Gwidon
W dniu 24.06.2013 o 07:01, Kama napisał:

A ja się bardzo cieszę, że absolutorium przeszło zarządowi koło nosa, wydaje się co niektórym członkom tegoż zarządu, że są najmądrzejsi na świecie i ...  mają rację  ... wydaje im się. Ktoś powiedział " Lider jest taki, jak jego zespół" - wybory za rok i mam nadzieję ,że  tych Państwa już nie będę musiała oglądać na obrazkach. Z całego serca życzę im porażki !Szczególnie p. W. Wiśniewskiej !

Tylko dla jednej osoby w ciągu dnia mogę być miły. Niestety, p. Wiđniewska nie ma swojego dnia i nie bedzie  go nigdy miala.

D
Dawidek
W dniu 24.06.2013 o 07:31, Gość napisał:

a wykształcenie ...  ???

Tu się pewnie przyda wykształcenie - nie udzielenie absolutorium zarządowi jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu, rada powiatu podejmuje stosowną uchwałę na sesji zwołanej nie wcześniej niż po 14 dniach od podjęcia uchwały w .s. nieudzielenia zarządowi absolutorium.

Czyżby ostatnie dwa tygodnie p. Wiśniewskiej, p. Drab i p. Mansoura ?

Do odwołania potrzebne 3/5 głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym.

I tu pojawia się potrzeba minimalnej wiedzy matematycznej, a może jednak odbędą się gierki quasi polityczne, by stołeczki spod doopy nie uciekły !

G
Gość
W dniu 24.06.2013 o 07:20, Gość napisał:

... i pęk kluczy metalowych ...

a wykształcenie ...  ???

G
Gość
W dniu 24.06.2013 o 07:15, Gość napisał:

... i długopis  ...

... i pęk kluczy metalowych ...

G
Gość
W dniu 24.06.2013 o 07:10, Gość napisał:

no może tylko bułka z masłem ....

... i długopis  ...

G
Gość
W dniu 24.06.2013 o 07:08, Gość napisał:

wisniewska jest the best!nic jej nie zaszkodzi

no może tylko bułka z masłem ....

G
Gość
wisniewska jest the best!
nic jej nie zaszkodzi
K
Kama
W dniu 22.06.2013 o 09:31, Gość napisał:

Bardzo się cieszę, że wice zostali odwołani. Przypomnijcie sobie w jakich okolicznościach zostali powołani. Myślę, że rolnicy poszkodowani przez Jantur też są zadowoleni.

A ja się bardzo cieszę, że absolutorium przeszło zarządowi koło nosa, wydaje się co niektórym członkom tegoż zarządu, że są najmądrzejsi na świecie i ...  mają rację  ... wydaje im się.

 

Ktoś powiedział " Lider jest taki, jak jego zespół" - wybory za rok i mam nadzieję ,że  tych Państwa już nie będę musiała oglądać na obrazkach. Z całego serca życzę im porażki !

Szczególnie p. W. Wiśniewskiej !

Dodaj ogłoszenie