Zarząd powiatu chełmińskiego nie wybrany, a już pojawiły się...

  Zarząd powiatu chełmińskiego nie wybrany, a już pojawiły się kontrowersje

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  W oczekiwaniu na pierwszą sesję nowej rady powiatu toczą się rozmowy o tym, kto będzie w zarządzie. Pojawiły się pogłoski, że ma w nim zasiąść Małgorzata Giżyńska, co już wzbudziło kontrowersje.
  Janusz Błażejewicz w tej kadencji był przewodniczącym Rady Miasta Chełmna. Z naszych informacji wynika, że taką samą funkcję pełnił będzie w Radzie Powiatu

  Janusz Błażejewicz w tej kadencji był przewodniczącym Rady Miasta Chełmna. Z naszych informacji wynika, że taką samą funkcję pełnił będzie w Radzie Powiatu Chełmińskiego. Ma doświadczenie ©Monika Smól/archiwum

  KWW Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001, który do powiatu wprowadził najwięcej - siedmiu rajców, podpisał umowę koalicyjną z KWW Forum Samorządowe Powiatu Chełmińskiego i z KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

  - W radzie są nowe twarze, na pewno wartościowi radni - mówi Zdzisław Gamański. - Musi być ta nowość.

  Z nieoficjalnych informacji wiemy, że staroście zależało na tym, by odmłodzić zarząd. Miała w nim znaleźć się m.in. Magdalena Pudło. Miało to się odbyć kosztem Dariusza Śliwińskiego, który... podobno nie potrafił się z tym pogodzić. Reprezentantka gm. Kijewo Królewskie sama ustąpiła. Młode pokolenie będzie reprezentował Damian Kołodziejek.

  Wypadek w Stolnie pod Chełmnem. Dachował samochód kuriera [zdjęcia]

  Janusz Błażejewicz, który w mijającej kadencji był przewodniczącym rady miasta Chełmna, jest kandydatem do pełnienia tej roli w radzie powiatu. - Prowadzone były rozmowy, ale dopóki nie zostanie podjęta decyzja to nie wiadomo - mówi Błażejewicz. - Gdy ta propozycja padnie, nie odmówię, jestem na tak. Wszystko będzie jasne 20 listopada - wtedy zaplanowano sesję, na której będzie to głosowanie.

  - Podobno w zarządzie ma być Małgorzata Giżyńska - mówi Czytelnik. - Nie dość, że weszła do rady pierwszy raz, to pamiętam sprawę znamion mobbingu, gdy była dyrektorem szkoły.

  I przypomina to, co opisywała „Pomorska” w 2014 r. O co chodzi? Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykazała znamiona nękania w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, której dyrektorem była Giżyńska. Pracownicy wnioskowali o kontrolę. Kilkunastu zarzuciło dyrektor agresję słowną i lekceważenie, ignorowanie i traktowanie jak powietrze, niektórzy krytykowanie, ośmieszanie życia osobistego i podważanie kompetencji zawodowych, zlecanie sprzecznych zadań, tworzenie i rozpowszechnianie fałszywych informacji. Giżyńska nie wniosła zastrzeżeń do protokołu z wynikiem anonimowej ankiety, która stwierdziła znamiona mobbingu.

  Starosta nie chce narzucać nikomu, jak powinien głosować  - Cztery lata temu, gdy ta pani walczyła z Mariuszem Kędzierskim o fotel burmistrza, też rozpowszechniane były na jej stronie internetowej nieprawdziwe informacje - dodaje Czytelnik. - Taka osoba i bez doświadczenia w pracy w radzie, powinna zasiąść w zarządzie? Może w Chełmnie głosowali na tę panią jako radną, ale ja - mieszkaniec powiatu - uważam, że są lepsi kandydaci do zarządu.

  Starosta Gamański, który ma kolejną kadencję pełnić tę funkcję, mówi, że głosowanie na członków zarządu będzie tajne. - Każdy radny powiatowy musi sobie sam przemyśleć, czyją kandydaturę do zarządu chce poprzeć - odpowiada na pytanie Czytelnika czy radna jest właściwą kandydatką. - Ja mam tylko jeden głos, jak każdy radny.

  - Jedyną osobą, w obecnej chwili, która może odpowiedzieć na pytanie dotyczące skła-du osobowego przyszłego zarządu powiatu chełmińskiego jest Zdzisław Gamański, który jest liderem KWW Twoje Chełmno - Twój Powiat 2001 - wskazuje Małgorzata Giżyńska.

  Jednak na pytanie czy to znaczy, że pracą w zarządzie nie jest zainteresowana już nie odpowiada.


  Flesz - 12 listopad dniem wolnym od pracy. Kto pracuje?  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej