Zawisza Bydgoszcz kontra Błękitni Stargard. Zdecydował jeden gol [zdjęcia mecz + kibice]

Dariusz Knopik
Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Błękitnych Stargard 1:0 po golu Piotr Okuniewicza, któremu asystował bramkarz Michał Oczkowski. Aby zobaczyć zdjęcia z meczu oraz kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Jakub Stykowski
W 11. kolejce III lig piłki nożnej Zawisza Bydgoszcz grał na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Niebiesko-czarni chcieli kontynuować dobrą passę, którą utrzymują od kilku tygodni.

Błękitni Stargard - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Okuniewicz (77)
Zawisza: Oczkowski - Nowak, Maciejewski, Paliwoda, Jaskuła - Sochań, Graczyk, Sanocki (59. Rugowski) - Koziara, Okuniewicz (83. Leonowicz), Bojas (88. Kona).

Zawiszanie ostatnio notują dobra passę. W lidze wygrywają, a w Pucharze Polski awansowali do 1/16 finału, w którym podejmą Lecha Poznań. Ich rywale także spisują się ostatnia całkiem dobrze. W tabeli obie drużyny dzieliły dwa punkty i dwa miejsce. To zwiastowało duże emocje.

Zapis relacji na żywo Błękitni Stargard - Zawisza Bydgoszcz

Bydgoszczanie mieli optyczną przewagę i nawet stwarzali sobie okazje, ale nie potrafili zamienić ich na gole. W 18. minucie po raz pierwszy z dobrej strony pokazał się Michał Oczkowski, który w jednej akcji obronił dwa strzały stargardzian.

Kibice Zawiszy Bydgoszcz na meczu w Stargardzie.
Kibice Zawiszy Bydgoszcz na meczu w Stargardzie. Jakub Stykowski

Po przerwie przewaga niebiesko-czarnych była jeszcze bardziej widoczna, a gra toczyła się głównie na połowie Błękitnych. Najlepszą okazję miał Piotr Okuniewicz, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Decydująca dla losów meczu akcja miała miejsce w 77. minucie. Zawiszanie stracili piłkę i rywale wychodzili z kontratakiem. Oczkowski ratując sytuację w okolicach środka boiska wybił piłkę. Wyszła z tego asysta do Okuniewicza, który tym razem nie zmarnował okazji sam na sam.

Moment zdobycia bramki przez Zawiszę Bydgoszcz.
Moment zdobycia bramki przez Zawiszę Bydgoszcz. Jakub Stykowski

Ostatnie minuty były nerwowe, bo Zawisza grał w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Korneliusza Sochania. Jednak niebiesko-czarni bronili się bardzo dobrze i nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

W nastepnej kolejce bydgoszczanie zagrają ponownie na wyjeździe. Tym razem z Sokołem Kleczew.