Zawisza Bydgoszcz wygrał w Rypinie. Jest w 2. rundzie Pucharu Polski [zdjęcia, wideo]

(DARK), (TOM), (STYK)
Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Lecha Rypin 2:0 i
Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Lecha Rypin 2:0 i fot. Paweł Skraba
Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Lecha Rypin 2:0 i awansował do 2. rundy Pucharu Polski.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin 2:0 (PP)

Los w 1. rundzie rozgrywek skojarzył Lecha Rypin właśnie z beniaminkiem ekstraklasy z Bydgoszczy.

Gospodarze podchodzili do tego meczu z entuzjazmem i... pokorą. Wygrana przed tygodniem nad II-ligową Calisią podbudowała morale podopiecznych Macieja Grzybowskiego. Na boisku okazało się, że różnica klas rozgrywkowych nie ma żadnego znaczenia, liczą się umiejętności, pomysł na grę i cechy wolicjonalne. W Kaliszu Lech był zespołem zdecydowanie lepszym w każdym z tych elementów. Dzisiejsze spotkanie z Zawiszą, to było już poważniejsze wyzwanie. Ale wstydu rypinianie nie przynieśli.

Zespół Lecha dzielnie walczył, ale górą był dziś bydgoski Zawisza.
(fot. fot. Paweł Skraba)

Bydgoszczanie udali się do Rypina poprawić sobie humory, po przegranej inauguracji ekstraklasy z Jagiellonią. Zwycięstwo, a najlepiej okazałe, podbudowałoby ekipę przed piątkowym meczem 2. kolejki w Łodzi z Widzewem. Ale do przerwy kibice Zawiszy przecierali oczy ze zdumienia. Cieszyli się za to miejscowi fani. Był bowiem bezbramkowy remis.

Po przerwie zawiszanie ruszyli szybko do ataku. Tuż to pierwszym gwizdku było już 1:0. Wtedy to gospodarze stracili piłkę na rzecz Masłowskiego, który prostopadłym podaniem uruchomił Abbotta, a ten umieścił piłkę w bramce. Na drugiego gola około tysiąc kibiców zgromadzonych na stadionie w Rypinie czekało do 90. minuty. Na 2:0 podwyższył wtedy Jakub Wójcicki.

Lech Rypin - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)
Bramka: Abbott (46), Wójcicki (90).
LECH: J. Rutkowski - Śnieć, Buchalski, Bieńkowski (67. Dąbrowski), Baranowski - Pomorski, Fodrowski, P. Lewandowski (64. Ruciński), Trędewicz - Gajkowski - Kaczyński (54. Paczkowski).
Ławka rezerwowych: Anuszewski, Paczkowski, Dąbrowski, A. Rutkowski, Ruciński, Rybka, K. Lewandowski. Trener: Maciej Grzybowski.

ZAWISZA: Witan - Ciechanowski, Lewczuk, Skrzyński, Ziajka - Goulon, Dudek (46. Masłowski) - Geworgjan (46. Wójcicki), Kuklis, Petasz - Abbott (74. Leśniewski).
Ławka rezerwowych: Kaczmarek, Markowski, Wójcicki, Sochań, Łukowski, Masłowski, Leśniewski. Trener: Ryszard Tarasiewicz.
Sędziuje: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: 1000. Żółte kartki: Ziajka, Ciechanowski.