(emka)
Zawisza stracił w środę pierwsze punkty w sezonie 2012/13
Zawisza stracił w środę pierwsze punkty w sezonie 2012/13 Fot. Mateusz Bosiacki
Pierwsze punkty w sezonie 2012/13 stracili w środę wieczorem piłkarze Zawiszy. Bydgoszczanie zremisowali u siebie bezbramkowo z GKS Tychy.

W pierwszym ligowym spotkaniu Zawisza rozbił 5:0 na wyjeździe Sandecję. Wydawało się, że bydgoszczanie po tak udanym początku sezonu pewnie uporają się z kolejnymi rywalami, Niestety, tak nie jest.

Pierwsze ostrzeżenie bydgoszczanie otrzymali w sobotę przegrywając w pucharowym meczu z Cracovią. A wczoraj stracili pierwsze ligowe punkty w starciu z beniaminkiem z Tych.

Zapis relacji na żywo kliknij tutaj

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, Po zmianie stron na boisku zaczęli przeważać bydgoszczanie. Niestety, Zawisza nie wykorzystał wielu dogodnych sytuacji do zdobycia goli. A w 63. minucie Daniel Mąka nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał pomocnika Zawiszy pewnie obronił Misztal. Od tej minuty goście grali w 10 bowiem czerwoną kartkę ujrzał Mańka. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać osłabienia rywala i faworyt rozgrywek I ligi stracił u siebie dwa punkty w starciu z beniaminkiem. Na kilka sekund przed końcem spotkania z boiska wyleciał Rocki, następny z tyszan. Goście skończyli mecz w 9.

W niedzielę w kolejnym ligowym meczu Zawisza zagra na wyjeździe z Miedzią.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 0:0

ZAWISZA: Witan - Stefańczyk (84. Gewrogjan), Kopacz, Skrzyński, Petasz - Hermes, Drygas - Masłowski (67. Błąd), Wójcicki, D. Mąka - Abbott (81. Chałas).

GKS: Misztal - Mańka, Baluj, Masternak, Łączek (83. Waworzny) - Bąk, Kupczak, Babiarz (75. Czupryna), Rocki - Jarka (66. Chomiuk), Bukowiec.