Zawisza nie ma sobie równych. Teraz na wygrał klasyfikację w MP juniorów młodszych

Tomasz Froehlke
Helena Dalke z trenerem Jackiem Lewandowskim na pierwszym miejscu podium po biegu na 400 m przez płotki. archiwum klubu
Zawisza Bydgoszcz znów najlepszy w Polsce w "młodym" sporcie. Po sukcesie w mistrzostwach Polski juniorów w Toruniu (pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej) teraz wygrał klasyfikację w MP juniorów młodszych, czyli popularnej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkoatletyce.

Na ten sukces zapracowali zawodnicy i ich trenerzy. W sumie pięć medali (3 złote, jeden srebrny i jeden brązowy) zdobyli: złote - Helena Dalke na400 m ppł. (60,42), Adrian Muszyński w rzucie młotem (68,54) i Maciej Włódarski w dziesięcioboju (6355pkt.), srebrny - Ariel Kalwasiński na 110m ppł. (14,26) i brązowy - Helena Dalke na 100 m ppł. (14,28).

Młodzi sportowcy walczyli dzielnie, zajmując wysokie miejsca w finałach A: sztafeta 4x100m kobiet (49,04) - 4. miejsce, 4x400 m mężczyzn (3.27,19) - 5. miejsce. W finałach B startowali Natasza Weiland na na 100 m (12,64), Miłosz Bolszaków na 11o m ppł. (14,87), Oskar Jędraszko na 400m (56,50), Mateusz Sieradzki na 400m ppł. (56,32) i Patryk Sieradzki na 800 m (1.59,50). Skład uzupełnili Anna Czapiewska, Justyna Król i Agata Wasiluk, które zapewne również wkrótce włączą się w zdobywanie sukcesów.

Jeszcze nie zdarzyło się, by Zawisza wygrał w tym samym roku klubowo mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. W OOM zdobył łącznie 80 pkt. i wyprzedził Płomień Sosnowiec (72 pkt.) i Orkan Środa Wlkp (67,5 pkt.).

A niedawno klub odebrał w Warszawie pierwszą nagrodę w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży.
Jak widać, nie spoczywa na laurach i z każdej dyscypliny przywozi nagrody, a lekkoatletyka jest tego najlepszym przykłade. Trenerami są: Malwina Stefańska, Wiesław Czapiewski, Artur Kohutek, Stanisław Juszczak, Bartosz Sobowiec, Sylwester Niebudek, Stanisław Olczyk, Janusz Gassowski, Stanisław Wołodko i Jacek Lewandowski.