Zdrój Ciechocinek przegrał na boisku lidera, a grał w przewadze [więcej informacji]

(STYK, MG)
Dziś rozegrano dwa mecze 17. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Niestety jedyny grający w sobotę zespół z naszego regionu tej soboty do udanych nie zaliczy.

Wyniki/Tabela

Polonia Nowy Tomyśl - Zdrój Ciechocinek 4:0 (2:0)Bramki: Tomasz Puncewicz (40), Łukasz Góral (42.karny), Bartosz Śpiączka (68), Bartosz Knop (90).
Górnik Konin - Sparta Oborniki 2:1 (1:0) Arkadiusz Bajerski (28, 68) oraz Dawid Golon (81)

16. Sparta Oborniki 17 8 14-37

Zajmujący 12. miejsce w tabeli po rundzie jesiennej - Zdrój Ciechocinek nie sprawił niespodzianki w Nowym Tomyślu i przegrał z liderującą Polonią 0:4.

Polonia już w I połowie musiała sobie radzić w 10-osobowym składzie. Wychodzący na czystą pozycję Michał Witkowski został nieprzepisowo zatrzymany przez Seweryna Fiołka i arbiter słusznie pokazał czerwoną kartkę piłkarzowi gospodarzy już w 15 minucie. Mimo to w ostatnich pięciu minutach Polonia zdobyła dwa gole. W drugiej połowie Zdrój za wiele nie mógł niestety zdziałać i ostatecznie po bramce w 90 min. przegrał 0:4.
Polonia NT mimo, iż w rundzie wiosennej musi sobie radzić bez najlepszego strzelca Dmytro Koszakowa (razem z Robertem Hirszem odszedł do czwartoligowej Polonii Środa Wlkp.) wygrała pewnie i nadal (a był to jej 10. mecz) przed własną publicznością jest niepokonana.

- O wyniku zadecydowały dwa indywidualne błędy w pierwszej połowie. W ciągu dwóch minut po których gospodarze zdobyli dwa pierwsze gole. Rywal przewyższał nas przygotowaniem fizycznym. Był szybszy i bardziej ograny. Mimo to mieliśmy swoje szansę na kontaktowe trafienie w pierwszym kwadransie drugiej połowy ale okazji nie wykorzystali Marcin Majchrzak i Michał Krzyżanowski. Na pewno jednak pozostał niedosyt, ponieważ stać nas było na lepszy wynik. - powiedział "Pomorskiej" Krzysztof Mordziński, obrońca Zdroju.

ZDRÓJ: Anuszewski - Drogowski (65. Chęciński), Mordziński, J. Krzyżanowski, Zaremski - M. Makowski (75. Gradowski), Gzyl, Majchrzak, M. Krzyżanowski, S. Makowski - Witkowski.

Pozostałe spotkania zostały wcześniej przełożone na 24 marca ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i związane z tym problemy z przygotowaniem boiska.