Zdrój remisuje ze Startem, LTP pokonało Legię

(G)
Dwie kolejki przed końcem IV ligi, niejasna jest sytuacja w grupie ekip zagrożonych spadkiem.

Cenne punkty w meczu z Legią Chełmża zdobyło LTP. Od początku gospodarze atakowali i już w 5. minucie, po akcji Rafała Lisoty trafił Kamil Stefaniak. Goście sporadycznie starali się atakować, a wyrównanie to zasługa złej interwencji Patryka Laskowskiego. Pięć minut przed końcem Rafał Bobrowski nie pokonał z 5. metrów bramkarza Legii. Druga odsłona zaczęła się golem Lisoty. Gospodarze kontrolowali grę, goście w końcówce próbowali wyrównać, odkryli się i Mateusz Piekarski po kontrze ustalił wynik meczu.
Zdrój podejmował Start. Goście przyjechali bez Pawła Behlke i Adama Matusiaka (kartki), nie było też Mariusza Kowalskiego. Początek to ataki Zdroju uwieńczone golem Szymona Makowskiego. Goście za sprawą Macieja Lewandowskiego wyrównali tracąc gola z wykorzystanego przez Pawła Sobczaka karnego. Gdy w początkach drugiej połowy celne trafienie znów zaliczył S. Makowski wydawało się, że gospodarze wygrają. Radziejowianie nie zrezygnowali i osiągnęli przewagę nad tracącymi siły rywalami. Kontaktowego gola zdobył Marek Ignasiak, zaś za chwilę Lewandowski uciekł obrońcom Zdroju i doprowadził do wyrównania.

Dokumentacja:

LTP Lubanie - Legia Chełmża 3:1 (1:1). Bramki: Kamil Stefaniak (5), Rafał Lisota (48), Mateusz Piekarski (90+1) oraz Dariusz Preis (25). Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski). Widzów - 150. Żółte kartki: Lisota, P. Olszewski (LL), Drapiewski (LC).

Zdrój Ciechocinek - Start Radziejów 3:3 (2:1). Bramki: Szymon Makowski (15), Paweł Sobczak (40. karny), Mateusz Makowski (50) oraz Maciej Lewandowski - 2 (23, 75), Marek Ignasiak (70). Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń). Widzów - 150. Żółte kartki: Modrzejewski, Krzyżanowski, Mordziński, Matuszak (Z), Roszak, Lewandowski (S); czerwona - Dybowski (85. S).